V ČSSD odhalili zákulisí vládní krize: Okamura chce rozložit BIS i Ministerstvo vnitra

Sociální demokraté jsou ve středu současné ústavní a vládní krize, ohledně neodvolání rezignujícího ministra kultury Antonína Staňka. Představitelé strany vysvětlili, proč ve vládě zůstávají přes přetrvávající problémy předsedy vlády Andreje Babiše (ANO).

Sjezd ČSSD (18.2.2018)
doporučujeme

Na sociálních sítích uvedli, že ČSSD díky současnému vládnímu angažmá může realizovat nejlépe svůj levicový program. Následoval výčet záležitostí, který se jim podařilo prosadit. Patří mezi ně navyšování důchodů, minimální mzdy a platů ve veřejné sféře, také zrušení karenční doby nebo zvýšení rodičovského příspěvku.

„Většinu svého levicového programu prosazujeme, ale účast ve vládě má ještě hlubší smysl. Od rozdělané práce se neutíká. A ať je dohoda s ANO občas složitá, dodržují psanou koaliční smlouvu. Navíc, celá sociální demokracie má naložený pořádný kus odpovědnosti. Pokud bychom vládu opustili, co se stane?“ ptají se představitelé nejstarší parlamentní strany v Česku.

Odpověď spočívá ve snaze zabránit vstupu pochybných politických sil do vlády. „Extremistická SPD se už těší, až bude mluvit do obsazování postů v televizní radě, až si vydupou změny ve vedení tajných služeb nebo dokonce získají vliv na Ministerstvu vnitra, které je vede jako jedny z největších šiřitelů nenávisti a lží. Tohle opravdu nechceme! Je jednodušší se vypařit než schytat pár ran, ale tady jde o víc než jen o místo ve vládě. Nezapomínáme. SPD je strana, která inspirovala prvního českého teroristu - Jaromíra Baldu, který se pokusil vykolejit dva vlaky. Taková strana nesmí posílit svůj vliv na stát a jeho instituce! Zkrátka SPD budeme stát v cestě, co to jen půjde,“ upozorňuje na sociální sítích ČSSD.

Vládní angažmá je z tohoto důvodu pro sociální demokraty důležitější než volební preference. „Co jde z opozice dělat pro ochranu demokratických hodnot, až iniciativu definitivně převezmou komunisté a SPD? Skoro nic. Asi je to staromódní, ale v sociální demokracii ctíme povinnost bránit nástupu extrémních sil. To je důležitější než pár bodů v průzkumech veřejného mínění.“

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo v Plzni připomněl 75 let od konce války

11.08.2020 18:43 Ministr zahraničí USA Mike Pompeo si dnes v Plzni připomněl 75. výročí konce druhé světové války a…

Čerpání z programů COVID vzrostlo téměř dvojnásobně

11.08.2020 18:17 Čerpání ze záručních programů COVID podle dat České národní banky (ČNB) k 31. červenci od předchozí…

Pompeo a Petříček přijeli do Plzně, připomínají si osvobození armádou USA

11.08.2020 16:57 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) přijeli do Plzně.…

Senátory čeká náročná středa: Setkání s Pompeem a debata o zrušení daně

11.08.2020 16:08 Projev amerického ministra zahraničí Mika Pompea a debata o zrušení daně z nabytí nemovitostí budou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama