Hrušínský si dělá srandu se Zemana, dobře se pobavíte

Režisér, herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušinský je znám svými kritickými kometáři vůči současným lídrům politického života v Česku. Tentokrát se však s typickm humorem inspiroval v zahraničí, kterým hýbe jmenování Borise Johnsona britským premiérem.

Přidejte svůj názor 259 komentářů

Jan Hrušínský v Divadle Na Jezerce (foto: Ivan Kahun)
doporučujeme

Jan Hrušinský částečně zůstal u svého řemesla jelikož na Facebooku publikoval fiktivní rozhovor mezi konzervativcem Borisem Johnsonem a britskou královnou Alžbětou II.

"Královna: Vy chcete vyměnit 17 ministrů a členů kabinetu? Přijďte v říjnu, hochu. Odjíždím na Balmoral a rozhodnu se později.
Boris: Britská tradice a parlamentní zvyklosti Vám nic podobného neumožňují, Your Majesty!
Královna: Ach ano, ty idiotské zvyklosti! Jsem královna z vůle boží. To je víc než přímá volba. Na tomto místě se klaněl i Miloš. Po břečťanu se dostanete do zahrady. U zadní branky máte bicykl.
Boris: Děkuji, madam.
Královna: Běž, chlapče, běž," prezentoval svou satirickou politickou fikci Hrušinský.

Pointou jeho příspěvku je, jak by se asi podoboný rozhovor odehrál v intencích politické kultury, kterou prezentuje současný český prezident Miloš Zeman ve věci jmenování nového člena vlády.

Nutno podotknout, že ve Velké Británii se řídí politický život v podstatě jen ústavními zvyklosti, které podle českého prezidenta neexistují, jelikož britská ústava je nepsaná a vychází jen z tradic a zvyků, které však všichni představitelé politického života striktně dodržují, na rozdíl od české politické scény..

Loading...
Vstupte do diskuze (259)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloš Zeman v nemocnici. Zabral půl patra a kuřárnu, mohou k němu jen…

20.10.2019 02:34 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman stráví víkend pod dohledem lékařů v Ústřední vojenské nemocnici v pražských…

"Nechceme tvrdý brexit na Halloween." České politiky znepokojuje porážka…

19.10.2019 21:50 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) lituje dnešního rozhodnutí britského parlamentu, který odsunul schválení…

Zemanovo zdraví vyvolává otazníky. Co se stane, pokud nedokončí mandát?

19.10.2019 20:36 Aktualizováno Rekondiční pobyt ve střešovické nemocnici opět vyvolal debatu o možném předčasném konci prezidenta…

Privatizaci OKD zpackala ČSSD? Zaorálek se ohradil, na vině je prý Klaus

19.10.2019 17:13 Aktualizováno Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který se dlouhodobě angažuje v kauze privatizace těžební…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama