ČSSD dál posílá torpéda, čeká nás další bitva o rozpočet

Hnutí ANO změnilo svou politiku od dárků směřujících k voličům k nutnosti úspor. To se však nelíbí koaličnímu partnerovi z ČSSD. Sociální demokraté totiž požadují větší rozpočet a na sociálních sítích koaličního partnera "torpédují" svými návrhy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vláda ČR
doporučujeme

Ministři za ČSSD jsou přesvědčeni o nutnosti investic do svých resortů. Požadují také úpravy ve státním rozpočtu. Zejména jeho navýšení a přijetí nových daní (např. bankovní daň), jejich koaličnímu partnerovi se však jejich požadavky nezamlouvají.

"Torpédování státního rozpočtu v přímém přenosu. Dnešní požadavky ČSSD = zvýšení deficitu ze 40 na 62 mld. Kč. Navržené úspory? = 0 mld. Kč. Kdyby mělo kvůli tomu dojít k neschválení rozpočtu, naběhlo by rozpočtové provizorium = např. omezení plánovaných investic," napsala na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Záhy však přišla odpověď z oficiálního účtu strany. "Že torpédujem rozpočet🙂? My jsme opakovaně navrhli, jak zvýšit příjmy rozpočtu, ale ANO nás odmítlo. Sliby voličům nemohou končit tiskovou konferencí. Pokud chceme Digitální Česko, dobře vybavené policisty a hasiče a bojovat proti suchu, něco to bude stát. #spravedlivyrozpocet," uvedli ve twitterovém příspěvku sociální demokraté.

Provokativně se do diskuze zapojil i místopředseda sociální demokracie a zároveň ministr zahraničí Tomáš Petříček. "Nechápu postup Min. financí. Na jednu stranu chce ořezat všechny investiční a důležité výdaje, třeba novou techniku pro policisty a hasiče. Na druhé straně se ještě nezrušil nápad stavby nových jaderných bloků za jeden celý státní rozpočet. Bylo by dobré srovnat si priority," okomentoval Petříček aktuální vládní spor ohledně rozpočtu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna čelil vyloučení z ČSSD. Cesta do pekel, jde o mnohem víc, reagují…

21.09.2019 09:59 Jaroslav Foldyna včera nebyl vyloučen z ČSSD, vedení strany k tomu nenašlo dostatek hlasů.…

Abolice? Ovčáček vysvětlil, co má prezident Zeman v plánu

21.09.2019 09:12 Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se rozhodl vysvětlit, proč prezident Miloš Zeman v televizním vysílání…

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama