Ovčáček je reinkarnace Miloše Zemana, známý investigativec se zasmál na adresu hradu

Slavný investigativní novinář Jaroslav Kmenta si všiml videorozhovoru s prezidentským mluvčím Jiřím Ovčáčkem, v němž nevylučuje svou kandidaturu na prezidenta. Podobnosti se svým nadřízeným u Ovčáčka si všiml Kmenta i v jiných věcech, než je snaha o významnou ústavní funkci.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Jaroslav Kmenta, autor knih Padrino Krejčíř, Padrino Krejčíř: Afričan a FILM vs. REALITA. Krátce po vydání díla Gangster Ka: Afričan, jehož filmová podoba vstoupí do kin 26. 11. 2015, pokřtil investigativní novinář Jaroslav Kmenta za přítomnosti několika herců ze zmíněného snímku knihu FILM vs. REALITA, odhalující zákulisí dvou filmů volně inspirovaných osudy Radovana Krejčíře. Slavnostního křtu se vedle Jaroslava Kmenty zúčastnili představitel filmového Radima Kraviece Hynek Čermák, dále jeho filmová manželka Vlastina Svátková, dále Alexej Pyško, Brian Caspe, producent Adam Dvořák a bývalý policejní důstojník Karel Tichý, který se případem Krejčíř zabýval. Křest proběhl 16. 11. 2015, symbolicky den před vyhlášením rozsudku R. Krejčíře v JAR, v pražském Paláci knih Luxor.
doporučujeme

O blízkém vztahu mezi prezidentem Milošem zemanem a jeho tiskovým mluvčím Jiřím Ovčáčkem se všeobecně ví.

Ve videorozhovoru mluvčího s provokativními komentáři vyzpovídala Helena Šulcová. Ovčáček ji řekl, že má raději Německo než Rusko a také nevyvrátil možnost kandidatury na prezidentský úřad v roce 2023.

"Reinkarnace Zemana je téměř hotova. Ovčáček už není jen mluvčím. On je jeho klon. Jako MZ myslím, jedná, mluví, argumentuje, používá stavby vět. Stejně vyhrožuje, provokuje. Rozdíl je jen v tom, že ho MZ zatím nenaučil slovo k..nda. A že Jiří mluví rychleji a nezaklání se u toho," napsal na Twitteru známý žurnalista Jaroslav Kmenta.

Přestože si všiml obdobné dikce i argumentace u prezidenta stejně jako u mluvčího, tak poukázal, že některé aspekty specifické rétoriky prezidenta ještě Ovčáček neovládl. Jedním z nich je kontroverzní využívání vulgarit prezidentem Zemanem a druhou je jeho typické kývání hlavou, jinak Kmentovi připadá Ovčáček jako převtělení Miloše Zemana.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama