Babiš to schytal: Já Vaše průšvihy platit nechci. Proč voličům neřeknete, že vás sponzorují?

Premiér Andrej Babiš se před pár dny pochlubil, že jedním telefonátem odložil o dva dny dopravní omezení dálnice D1 na výjezdu z Prahy do Brna. Háček je v tom, že stavební firma zřejmě za tento odklad bude od státu požadovat miliony jako náhradu. Řadě politiků se to ovšem nelíbí. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan proto poslal Babišovi otevřený dopis, ve kterém se ptá, kdo to vše teď zaplatí.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

„Jsem rád, že je nový ředitel Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD Radek Mátl akční a po mém telefonátu posunul plánované uzavírky D1 z víkendu na neděli v noci a příští týden. A i když to ani tak samozřejmě nebude nic příjemného, jsem rád, že jsme mohli aspoň trochu pomoct,“ pochvaloval si na konci minulého týdne Babiš na sociálních sítích.

Následně se ovšem ozvala společnost Eurovia, která stavební práce provádí a upozornila, že odložení oprav na D1 bude stát několik milionů korun navíc a že tuto částku zřejmě bude muset uhradit stát. „Vážený pane premiére, kdo zaplatí Váš jediný telefonát, který nás všechny přijde hned na několik milionů korun?“ zajímá Rakušana.

Ptá se také na to, co jej k tomuto unáhlenému kroku vedlo, a zda měl na zřeteli případné následky, které jeho rozhodnutí může způsobit. „Obávám se, že toto Vaše rozhodnutí bude muset zaplatit stát coby investor, tím pádem voliči, všichni, i ti Vaši. Nutíte nám účtenkovou loterii s EET, a vedle toho roztáčíte další lotynku s veřejnými financemi, které mylně považujete za firemní. Pamatujete? Řídit stát jako firmu, tak jste nám to pořád dokola opakoval,“ zdůraznil poslanec.

Stejně jako další politici, ani Rakušan nechce, aby Babišovo jednání museli platit Češi. „Za sebe říkám, já Vaše průšvihy platit nechci, za své daně chci víc: dobré školství, sociálně spravedlivý stát a především moudré investice. Vaším neuváženým gestem jste se pochlubil svým fanouškům. Proč jim neřeknete, že jsou také Vaši sponzoři?“ udeřil na Babiše předseda STAN.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kyberútok na českou diplomacii se stále vyšetřuje. Podezření padá na Rusy

19.09.2019 16:36 Okolnosti červnového kybernetického útoku na ministerstvo zahraničí se stále vyšetřují. Po dnešním…

Soudy v Česku se táhnou roky. Tak si za ně Češi připlatí

19.09.2019 16:27 Ministerstvo spravedlnosti navrhuje změnu zákona, která umožní navýšení soudních poplatků. Důvodem…

Nenávistné výroky vůči gayům, Romům a Židům. Staník je vinen, soud…

19.09.2019 16:22 Odvolací pražský městský soud dnes potvrdil bývalému tajemníkovi SPD Jaroslavu Staníkovi roční…

Nekompetentní despota. Politici se zase hádají, slovo si vzal Staněk a…

19.09.2019 15:04 Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se v interview pro ČT 24 vyjádřil k Olomouckému projektu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama