Kritika ANO z vysokých míst: Europoslankyně Maxová prozradila, jak to chodí u Babiše

Radka Maxová (ANO) v letech 2013 až 2019 působila jako poslankyně, pak byla na kandidátce ANO zvolena do Evropského parlamentu. Teď se přidala k vnitrostranické kritice hnutí i jeho šéfa Andreje Babiše.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Radka Maxová
doporučujeme

Maxová tvrdí, že se ANO se odklonilo od prvotního ideálu, kvůli kterému šlo do politiky – tedy spravedlivé sociální politice. „ANO bylo protikorupční hnutí, vymezovalo se vůči špatně fungujícímu státu, zastávalo se malých podnikatelů. Naše současná sociální politika není ideální,“ říká v rozhovoru pro Právo Maxová.

Nelíbí se jí také, že do politických hnutí ANO občas mluví i nečlenové. V odborných věcech jí to prý nevadí, v politických však ano. „Práce poslanců je v ANO posuzována trochu jinak, což je i můj případ. Byla jsem hodně v terénu, scházela jsem se s lidmi, ale u nás se hodnotí poslanci za to, jakou mají účast na hlasování ve Sněmovně,“ vysvětluje, jak to v hnutí chodí.

To jí pak prý mnozí vyčítali. „Pak se dozvíte, že jsem byla pomalu jedna z nejhorších poslankyň. Mému nástupci ve Sněmovně bylo řečeno, že snad bude pracovat lépe než Maxová. V ANO se hodnotí především loajalita, ne skutečná práce,“ tvrdí Maxová. Ocenění se jí prý tak dostalo spíše od jiných organizací než od vlastního hnutí.

Brusel pro ni teď představuje novou výzvu a možnost realizovat se. Bývalí europoslanci zvolení za ANO – Pavel Telička a Petr Ježek – se kvůli názorovým rozporům s Babišem nakonec rozešli. Maxová prý ale něco podobného zatím neplánuje. „Zatím nemám potřebu o tom přemýšlet. Uměla bych si představit, že některé kroky by pro mě byly nepřijatelné, a to je například vláda podporovaná SPD,“ dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišovi došla trpělivost: Ať ČSSD řekne, jestli nechce být ve vládě

17.08.2019 19:40 Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek…

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

Se Šmardou ve vládě nebudu, prohlásil Babiš

16.08.2019 20:26 Premiér Andrej Babiš (ANO) s kandidátem ČSSD na ministra kultury Michalem Šmardou ve vládě nebude,…

Migranti jsou jako invazivní rostliny? Policie vyšetřuje poslankyni…

16.08.2019 19:11 Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama