Pilně pracují i o prázdninách, kdyby šli radši studovat, Petříček s Topolánkem se neshodli

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) informoval o své podpoře studentů z hnutí Fridays For Future, kteří usilují o zodpovědnější ekologickou politiku, kvůli klimatickým změnám a chce je podpořit i na Valném shromáždění OSN.

Tomáš Petříček
doporučujeme

Komentář na sociálních sítích k aktivistickým studentům z Fridays For Future vyzněl, ve vztahu k snahám studentům zasadit se o zlepšení životního prostředí, velmi pozitivně.

„Je pátek, takže jsem se setkal s českými koordinátory hnutí #FridaysForFuture. Na většině diskutovaných témat o ochraně klimatu a souvisejících oblastech jsme se shodli. Budu rád, pokud budeme moci jejich požadavky tlumočit na zářijovém Valném shromáždění OSN,“ uvedl politik.

Narazil i na argument některých kritiků, že právě ono stávkování v pátek je prímárně snahou vyhnout se školní docházce a tak petříček zmínil, že se studenti snaží i o prázdninách.

„Mimochodem, pracují i o prázdninách, jen se snaží své cíle prosazovat mnohem tvrději, než na demonstracích. Klobouk dolů. A přeju hodně síly a úspěchů,“ podpořil studenty ministr zahraničí.

Poněkud kritičtěji se vyjádřil bývalý premiér Mirek Topolánek, který je na sociálních sítích velmi aktivní. „Ať už je ta vláda jaká je, tak doufám, že ministr dostane na zasedání Valného shromáždění mandát výrazně odlišný. Jedna věc je cyklická změna klimatu, druhou jsou hlavní příčiny, třetí hypotetická schopnost to změnit a čtvrtou alokace zdrojů do adaptace. Dětem doporučuji studium,“ okomentoval v diskuzi Topolánek.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pošle na oddlužení Somálska téměř milion eur

04.07.2020 21:55 Aktualizováno Česko se zapojí do iniciativy Mezinárodního měnového fondu (MMF) na oddlužení Somálska. Přispět by…

Ministři prozradili své plány na léto. Někteří z nich vyrazí do zahraničí

04.07.2020 16:15 Houbaření, rybaření, objevování regionálních tratí i stanování mají v plánu čeští ministři během…

Šíření nenávisti podporují i xenofobní skupiny, dominuje Okamurova SPD,…

04.07.2020 12:59 Šíření nenávisti v loňském roce přestalo být doménou tradičních extremistů, doplnily je…

Stát možná uleví hendikepovaným. Chce zjednodušit výměnu průkazů

04.07.2020 10:59 Postup pravidelné výměny průkazu osoby se zdravotním postižením by se mohl v některých případech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy