Pilně pracují i o prázdninách, kdyby šli radši studovat, Petříček s Topolánkem se neshodli

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) informoval o své podpoře studentů z hnutí Fridays For Future, kteří usilují o zodpovědnější ekologickou politiku, kvůli klimatickým změnám a chce je podpořit i na Valném shromáždění OSN.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Tomáš Petříček
doporučujeme

Komentář na sociálních sítích k aktivistickým studentům z Fridays For Future vyzněl, ve vztahu k snahám studentům zasadit se o zlepšení životního prostředí, velmi pozitivně.

„Je pátek, takže jsem se setkal s českými koordinátory hnutí #FridaysForFuture. Na většině diskutovaných témat o ochraně klimatu a souvisejících oblastech jsme se shodli. Budu rád, pokud budeme moci jejich požadavky tlumočit na zářijovém Valném shromáždění OSN,“ uvedl politik.

Narazil i na argument některých kritiků, že právě ono stávkování v pátek je prímárně snahou vyhnout se školní docházce a tak petříček zmínil, že se studenti snaží i o prázdninách.

„Mimochodem, pracují i o prázdninách, jen se snaží své cíle prosazovat mnohem tvrději, než na demonstracích. Klobouk dolů. A přeju hodně síly a úspěchů,“ podpořil studenty ministr zahraničí.

Poněkud kritičtěji se vyjádřil bývalý premiér Mirek Topolánek, který je na sociálních sítích velmi aktivní. „Ať už je ta vláda jaká je, tak doufám, že ministr dostane na zasedání Valného shromáždění mandát výrazně odlišný. Jedna věc je cyklická změna klimatu, druhou jsou hlavní příčiny, třetí hypotetická schopnost to změnit a čtvrtou alokace zdrojů do adaptace. Dětem doporučuji studium,“ okomentoval v diskuzi Topolánek.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Foldyna zůstává v ČSSD. Na vyloučení se nenašlo dost hlasů

20.09.2019 17:50 Poslanec Jaroslav Foldyna i šéf krajské ústecké ČSSD Miroslav Andrt dnes přestáli hlasování o…

Šik proti Zemanovi? Fiala navrhl schůzku opozičních stran, vyjma SPD

20.09.2019 17:20 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama