Komunista Filip srovnal oběti nacismu s cenou vepřového, politici to považují za odporné

Předseda KSČM Vojtěch Filip okomentoval snahu vybudovat pietní místo v Letech u Písku, kde byl jeden z nacistických pracovních táborů a kde zemřelo několik stovek lidí. Komunistický režim zde vybudoval vepřín, na který vzpomínal i Filip.

Přidejte svůj názor 116 komentářů

Vojtěch Filip
doporučujeme

„Připomínám všem, kteří se rozčilují nad stále zvyšující se cenou vepřového masa, že vláda ČR vedená B. Sobotkou vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30% naší spotřeby, to byl zločin,“ posteskl si komunistický předseda nad produkcí vepřového masa.

Reakce na provokativní výrok na sebe nenechala dlouho čekat. Ztěžovat si na nedostatek vepřového v kontrastu k budování pietního místa připadá řadě politiků skandální.

„Nestoudná drzost! A to ve dnech, kdy připomínáme tragické výročí největšího vyvraždění osvětimských Romů - v noci z 2. na 3. srpna 1944 tam nacisté zabili 2 897 Romů ze 14 zemí,“ napsal na Twitteru poslanec Martin Baxa (ODS).

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný upozornil, že jeden vepřín skutečně ceny masa neovlivňuje. „Ševče drž se svého kopyta! Pan předseda Filip by neměl komentovat to, čemu zjevně nerozumí. Ale na tu nesmyslnost toho výroku nemusím být ani zemědělec ani ekonom. Tohle dá selský rozum,“ uvedl lidovec.

Ekonomický nesmysl připomněl i Miroslav Kalousek (TOP 09). "Dovoluji si připomenout, že jsme součástí jednotného evropského trhu cca 500 milionů konzumentů vepřového masa. Ergo rovnice, vnucovaná nám soudruhem @vojtafilip : “České vepřové = levnější vepřové” je čirá komunistická lež," okomentoval opoziční poslanec kauzu.

Vyjádření odsoudili i sociální demokraté, kteří stáli v čele vlády v době zrušení vepřínu v Letech. „Vyjádření předsedy KSČM Vojtěcha Filipa je odporné! Místo bývalého koncentračního tábora, kde zahynulo několik set lidí, včetně desítek dětí a kojenců, by mělo být pietní. Šlo o dobrý krok vlády ČSSD,“ píše se na oficiálním twitterovém účtu strany.

Problém okomentoval i místopředseda ČSSD Michal Šmarda. „1997:šéf ČSSD M. Zeman označil váhání s výkupem Letů za zbabělost. Cena? 600 mil.Kč.‬ ‪2017:Vláda ČSSD pietní místo vykoupila o 200 mil.levněji.‬ ‪2019: Komunisté to zpochybňují a plivou na památku obětí nacismu. Ukazují tím blízkost dvou nejstrašnějších ideologií 20.století,“ sdělil na Instagramu roli současného prezidenta kandidát na ministra kultury.

Loading...
Vstupte do diskuze (116)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hřib: Babiš mi sdělil, že Praha nedostane nic. S Letňany má jiné plány

17.09.2019 19:23 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) sdělil pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), že Praha kvůli…

Sněmovní výbor v čele s Kalouskem kritizuje rozpočtovou politiku vlády

17.09.2019 19:14 Aktualizováno Rozpočtová politika vlády snižuje podle sněmovního kontrolního výboru odolnost státního rozpočtu…

ČSSD rázně zasahuje: V Ostravě chce zrušit řadu organizací

17.09.2019 18:50 Moravskoslezská ČSSD chce odebrat licenci řadě ostravských organizací. Zdůvodňuje to špatným…

Babiš opět propagoval novou vládní čtvrť. Hřib reagoval, Praha má jasné…

17.09.2019 17:02 Postoj vedení Prahy a její požadavky související s možnou výstavbou vládní čtvrti v Letňanech se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama