Poslanec ANO navštívil KLDR. Pak podal pozoruhodné svědectví

Poslanec hnutí ANO Michal Ratibořský v květnu navštívil spolu se sněmovní delegací KLDR, až nyní podal o cestě do totalitní země pozoruhodné svědectví. Jaký dojem si odvezl domů do Česka?

Severní Korea
doporučujeme

Poslanec a člen sněmovního zahraničního výboru Michal Ratibořský (ANO) v květnu navštívil totalitní KLDR. Nyní pro Blesk Zprávy podal pozoruhodné svědectví o životě v zemi ovládané diktátorem Kim Čong-unem. Na první pohled se z něj zdá, že se Severní Koreou to není tak zlé, jak se mnozí lidé domnívají.

Kupříkladu hlavní město Pchjongjang je prý čisté a relativně moderní, ačkoliv poslanec mluví o naleštěné bídě. „Domy jsou opravené, jsou pěkně opravené, ale zblízka je vidět, že je to natřené štětkou a takové nedotažené, hlavně v těch detailech,“ řekl zmíněnému serveru.

„V tu dobu, kdy jsme tam byli my, tak bylo všude plno lidí i aut. Když sem ale zamířil Zaorálek před 14 lety, sotva zde prý potkal automobil,“ popsal zástupce vládního hnutí překvapení delegace, jejíž součástí byl i někdejší sociálnědemokratický ministr zahraničí.

Severokorejci si pro české poslance připravili nabitý program, zákonodárci navštěvovali památky, ale i továrny či obchody. Ratibořský ovšem pro Blesk Zprávy připustil, že některé věci místní stylizovali do takové podoby, aby vypadaly lépe, než bývá běžné.

„Je těžké posoudit, jaké to tam je v optice našeho západního vidění, ale nemyslím si, že by se tam těm lidem žilo špatně. V rámci toho, co mají a znají! Nemají internet, jenom verzi intranetu, nemají informace zvenčí, neví, co by jim mělo scházet,“ svěřil se poslanec.

„Jejich úroveň je ale…no…připadal jsem si, jak kdybych se vrátil o 40 let zpátky v čase,“ dodal na závěr.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš: Před Vánoci by všichni Češi mohli podstoupit covid test, dobrovolně…

24.11.2020 22:04 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) by si přál, aby stát umožnil deset dní až týden před Vánoci všem občanům…

ODS bude se zákonodárci vyjednávat o dvou variantách daňového balíčku

24.11.2020 20:22 Občanští demokraté budou vyjednávat se zákonodárci o dvou variantách daňového balíčku, o němž bude…

Piráti a Starostové se doplňují ve městech i obcích, možná koalice je…

24.11.2020 17:00 Jejich případné spojení mu dává smysl. Politolog Tomáš Lebeda tvrdí, že případná koalice Pirátů se…

Prezident Zeman prohrál spor o jmenování Fajta profesorem, NSS zamítl…

24.11.2020 15:23 Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost prezidenta Miloše Zemana ve sporu o jmenování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama