Foldyna se vysmál Petříčkově kritice: Je to jen asistent Pocheho, podporuje kamarády z neziskovek

Ostré boje kolem poslance ČSSD Jaroslav Foldyny pokračují. Zatímco v sobotu v Praze průvodem vrcholila akce Prague Pride, někdejší statutární místopředseda vládní strany se účastnil  „Vlasteneckého setkání“ na zámku v Příčovech u Sedlčan. Kvůli tomu se na něj snesla kritika z vlastní strany. To si ale Foldyna nenechal jen tak líbit.

Jaroslav Foldyna /ČSSD/
doporučujeme

Foldyna je pro mnohé spolustraníky kontroverzní postavou, některým vadí některé jeho názory a postoje či jeho způsobu vyjadřování. Spekulace některých médií jej navíc spojují např. s nově vzniklým hnutím Trikolóra odpadlíka z ODS Václava Klause mladšího. Ostře se k jeho aktivitám vyjadřují třeba představitelé nové generace ČSSD, členové vládního kabinetu Tomáš Petříček a Jana Maláčová.

„K aktivitám pana Foldyny už považuji zbytečné se vyjadřovat. Všechny jeho kroky z poslední doby jen ukazují, že není ani sociálním, ani demokratem a s naším programem a hodnotami se otevřeně rozchází,“ řekl ministr zahraničí Petříček na rovinu Deníku.

Jenže Foldyna mu útok obratem vrátil. „Doporučuji asistentu pana Pocheho, co dnes je ministrem zahraničí Petříčkovi, přečíst si názory lidí pod článkem.Třeba pochopí, kdo má pravdu. Vox populi, vox Dei,“ poukázal sociální demokrat na to, že má v diskuzích na internetu velkou podporu.

Poslanec ČSSD v souvislosti s kritikou navíc tvrdí, že je kádrován, ke svému komentáři využil stejnojmennou píseň Karla Kryla. „Kádrují mě. Zleva, zprava samozvanci v týmu sehraném, každej šašek má dnes šanci stát se Reaganem. Věrka, Magda nebo Rita, usazený u koryta,“ uvedl Foldyna.

Vedení ČSSD navíc vzkázal, že musí být vyměněno, jinak strana skončí v propadlišti dějin. „Pořád věřím, že po výsledku posledních voleb (volby do Evropského parlamentu), kdy ČSSD získala tři procenta, vedení přijme svoji zodpovědnost, odstoupí a následně bude zvoleno vedení nové, protože jinak nemá ČSSD šanci přežít,“ uvedl pro Novinky Foldyna.

„Podstatou sociální politiky ČSSD původně byla podpora lidí práce a podpora slabších. Podstatou politiky pana Petříčka je především podpora potřeb jeho kamarádů z různých neziskovek a Mladých sociálních demokratů, což znamená podporu těch, kteří na lidech práce a potřebných většinou pouze parazitují,“ dodal naštvaný poslanec.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schillerová: Zeman podpořil zrušení superhrubé mzdy, ale jen pro příští…

20.09.2020 15:33 Prezident Miloš Zeman podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) podpořil zrušení…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho…

20.09.2020 13:31 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Volební průzkum: Preference ANO klesají, KSČM by se do Sněmovny nedostala

20.09.2020 13:26 Aktualizováno Největší podporu mezi lidmi si stále drží ANO, které by v srpnu podle modelu agentury Kantar CZ…

Schodek 116 miliard? Hamáček kritizuje návrh rozpočtu, prý je příliš…

20.09.2020 13:05 Státní rozpočet na rok 2021 se schodkem 116 miliard korun je velmi optimistický návrh, nereflektuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama