Foldyna se vysmál Petříčkově kritice: Je to jen asistent Pocheho, podporuje kamarády z neziskovek

Ostré boje kolem poslance ČSSD Jaroslav Foldyny pokračují. Zatímco v sobotu v Praze průvodem vrcholila akce Prague Pride, někdejší statutární místopředseda vládní strany se účastnil  „Vlasteneckého setkání“ na zámku v Příčovech u Sedlčan. Kvůli tomu se na něj snesla kritika z vlastní strany. To si ale Foldyna nenechal jen tak líbit.

Přidejte svůj názor 156 komentářů

Jaroslav Foldyna /ČSSD/
doporučujeme

Foldyna je pro mnohé spolustraníky kontroverzní postavou, některým vadí některé jeho názory a postoje či jeho způsobu vyjadřování. Spekulace některých médií jej navíc spojují např. s nově vzniklým hnutím Trikolóra odpadlíka z ODS Václava Klause mladšího. Ostře se k jeho aktivitám vyjadřují třeba představitelé nové generace ČSSD, členové vládního kabinetu Tomáš Petříček a Jana Maláčová.

„K aktivitám pana Foldyny už považuji zbytečné se vyjadřovat. Všechny jeho kroky z poslední doby jen ukazují, že není ani sociálním, ani demokratem a s naším programem a hodnotami se otevřeně rozchází,“ řekl ministr zahraničí Petříček na rovinu Deníku.

Jenže Foldyna mu útok obratem vrátil. „Doporučuji asistentu pana Pocheho, co dnes je ministrem zahraničí Petříčkovi, přečíst si názory lidí pod článkem.Třeba pochopí, kdo má pravdu. Vox populi, vox Dei,“ poukázal sociální demokrat na to, že má v diskuzích na internetu velkou podporu.

Poslanec ČSSD v souvislosti s kritikou navíc tvrdí, že je kádrován, ke svému komentáři využil stejnojmennou píseň Karla Kryla. „Kádrují mě. Zleva, zprava samozvanci v týmu sehraném, každej šašek má dnes šanci stát se Reaganem. Věrka, Magda nebo Rita, usazený u koryta,“ uvedl Foldyna.

Vedení ČSSD navíc vzkázal, že musí být vyměněno, jinak strana skončí v propadlišti dějin. „Pořád věřím, že po výsledku posledních voleb (volby do Evropského parlamentu), kdy ČSSD získala tři procenta, vedení přijme svoji zodpovědnost, odstoupí a následně bude zvoleno vedení nové, protože jinak nemá ČSSD šanci přežít,“ uvedl pro Novinky Foldyna.

„Podstatou sociální politiky ČSSD původně byla podpora lidí práce a podpora slabších. Podstatou politiky pana Petříčka je především podpora potřeb jeho kamarádů z různých neziskovek a Mladých sociálních demokratů, což znamená podporu těch, kteří na lidech práce a potřebných většinou pouze parazitují,“ dodal naštvaný poslanec.

Loading...
Vstupte do diskuze (156)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama