Foldyna se vysmál Petříčkově kritice: Je to jen asistent Pocheho, podporuje kamarády z neziskovek

Ostré boje kolem poslance ČSSD Jaroslav Foldyny pokračují. Zatímco v sobotu v Praze průvodem vrcholila akce Prague Pride, někdejší statutární místopředseda vládní strany se účastnil  „Vlasteneckého setkání“ na zámku v Příčovech u Sedlčan. Kvůli tomu se na něj snesla kritika z vlastní strany. To si ale Foldyna nenechal jen tak líbit.

Přidejte svůj názor 156 komentářů

Jaroslav Foldyna /ČSSD/
doporučujeme

Foldyna je pro mnohé spolustraníky kontroverzní postavou, některým vadí některé jeho názory a postoje či jeho způsobu vyjadřování. Spekulace některých médií jej navíc spojují např. s nově vzniklým hnutím Trikolóra odpadlíka z ODS Václava Klause mladšího. Ostře se k jeho aktivitám vyjadřují třeba představitelé nové generace ČSSD, členové vládního kabinetu Tomáš Petříček a Jana Maláčová.

„K aktivitám pana Foldyny už považuji zbytečné se vyjadřovat. Všechny jeho kroky z poslední doby jen ukazují, že není ani sociálním, ani demokratem a s naším programem a hodnotami se otevřeně rozchází,“ řekl ministr zahraničí Petříček na rovinu Deníku.

Jenže Foldyna mu útok obratem vrátil. „Doporučuji asistentu pana Pocheho, co dnes je ministrem zahraničí Petříčkovi, přečíst si názory lidí pod článkem.Třeba pochopí, kdo má pravdu. Vox populi, vox Dei,“ poukázal sociální demokrat na to, že má v diskuzích na internetu velkou podporu.

Poslanec ČSSD v souvislosti s kritikou navíc tvrdí, že je kádrován, ke svému komentáři využil stejnojmennou píseň Karla Kryla. „Kádrují mě. Zleva, zprava samozvanci v týmu sehraném, každej šašek má dnes šanci stát se Reaganem. Věrka, Magda nebo Rita, usazený u koryta,“ uvedl Foldyna.

Vedení ČSSD navíc vzkázal, že musí být vyměněno, jinak strana skončí v propadlišti dějin. „Pořád věřím, že po výsledku posledních voleb (volby do Evropského parlamentu), kdy ČSSD získala tři procenta, vedení přijme svoji zodpovědnost, odstoupí a následně bude zvoleno vedení nové, protože jinak nemá ČSSD šanci přežít,“ uvedl pro Novinky Foldyna.

„Podstatou sociální politiky ČSSD původně byla podpora lidí práce a podpora slabších. Podstatou politiky pana Petříčka je především podpora potřeb jeho kamarádů z různých neziskovek a Mladých sociálních demokratů, což znamená podporu těch, kteří na lidech práce a potřebných většinou pouze parazitují,“ dodal naštvaný poslanec.

Loading...
Vstupte do diskuze (156)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci dostanou 900, poslanci 8 tisíc. Platy jim vzrostou na 90 tisíc

08.12.2019 09:31 Vrcholným politikům vzrostou příští rok platy zhruba o desetinu. Jejich růst bude o více než…

Zeman pomník vlasovcům nechce: Praze pomohli, ale...

07.12.2019 10:24 Vlasovci sice pomohli v roce 1945 osvobodit Prahu, předtím se ale předtím spoluprací s nacisty…

Klaus si podal Českou televizi. Takhle prý přepisuje historii

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Exprezident Václav Klaus se zaměřil na pořad Focus,který vysílá Česká televize. Tvrdí, že jeho…

Vláda kašle na klimatickou krizi? Jednání studentů s Babišem bylo vyhrocené

06.12.2019 17:41 Za neproduktivní označili zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama