Zeman „vyš.......l“ s Hamáčkem. Jan Zahradil se dobře baví kvůli odmítnutí Šmardy

Prezident Miloš Zeman včera oznámil, že Michala Šmardu (ČSSD) nejmenuje ministrem kultury. Místopředseda ČSSD měl na postu nahradil stranického kolegu Antonína Staňka, který už byl odvolán. Fakt, že se Šmerda ani po týdnech čekání ministrem nestane, pořádně pobavil europoslance ODS Jana Zahradila.

Přidejte svůj názor 39 komentářů

Jan Zahradil
doporučujeme

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na svém facebooku uvedl, že podle Miloše Zemana není Michal Šmarda vhodným kandidátem, protože se nikdy nezabýval problematikou české kultury. 

„Z tohoto důvodu není odborně kompetentní pro výkon funkce ministra kultury České republiky,“ uvedl Ovčáček s tím, že prezident požádal předsedu ČSSD Jana Hamáčka, aby mu prostřednictvím předsedy vlády navrhl jiného kandidáta.

Celá situace pořádně pobavila například Jana Zahradila, který se do ČSSD kvůli celé situaci navážel na sociálních sítích. „Ode dneška existuje v českém veřejném diskursu nový termín: “vyšmardovat” (někoho),“ píše na facebooku.

Co přesně to znamená? „Je to specifický druh politického trollingu. Jeho první obětí se stal Jan Hamáček, jehož právě vyšmardoval Miloš Zeman. Nemůžu si pomoct, ale musím se tomu strašně smát,“ práskl europoslanec.

Naznačil také, co by se mělo dít dál, aby vše bylo ještě komičtější. „Aby byla komedie kompletní, chtělo by to teď za Šmardu nějakou petici. Plus demonstraci,“ navrhuje Jan Zahradil.

Loading...
Vstupte do diskuze (39)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama