Pro vnitro pracuje "armáda" poradců. Jak vysoké odměny dostávají?

Ministerstvo vnitra vyplatilo v prvním pololetí letošního roku poradenským společnostem, advokátním kancelářím a advokátům 24,1 milionu korun. Vyplývá to ze zveřejněného seznamu poradců, poradenských společností, advokátů a advokátních kanceláří. U jednotlivých poradců ministerstvo výši odměn neuvedlo.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ministerstvo vnitra ČR
doporučujeme

Mezi desítkami poradců oproti minulému období chybí například jméno bývalého slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara, který loni rezignoval na post prezidenta slovenské policie po tlaku veřejnosti kvůli vyšetřování vraždy reportéra Jána Kuciaka a jeho partnerky.

Jako externí poradce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) působil od srpna do prosince loňského roku. Hamáčkovi poskytoval odborná stanoviska v oblasti bezpečnosti a policie. Nahradil ho bývalý ministr vnitra František Bublan.

V prvním pololetí letošního roku na ministerstvu vnitra působil jako poradce pro legislativu někdejší místopředseda ČSSD Michal Hašek. V oblasti energetiky, průmyslu a zahraničního obchodu Hamáčkovi radí bývalý ministr průmyslu a obchodu Milan Urban, bývalý šéf České pošty Petr Zatloukal zase působí jako poradce v oboru vedení a řízení České pošty. Poslední dva muži byli poradci na ministerstvu už v minulém pololetí.

V minulém pololetí vnitro na poradenské či advokátní společnosti nebo advokáty vynaložilo přes 40 milionů korun. Nejvyšší částky šly v obou obdobích Národní agentuře pro komunikační a informační technologie, která vnitru pomáhá při činnostech souvisejících s rozvojem komunikačních sítí, informačních technologií a systémů.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 12:53 Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama