Pro vnitro pracuje "armáda" poradců. Jak vysoké odměny dostávají?

Ministerstvo vnitra vyplatilo v prvním pololetí letošního roku poradenským společnostem, advokátním kancelářím a advokátům 24,1 milionu korun. Vyplývá to ze zveřejněného seznamu poradců, poradenských společností, advokátů a advokátních kanceláří. U jednotlivých poradců ministerstvo výši odměn neuvedlo.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ministerstvo vnitra ČR
doporučujeme

Mezi desítkami poradců oproti minulému období chybí například jméno bývalého slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara, který loni rezignoval na post prezidenta slovenské policie po tlaku veřejnosti kvůli vyšetřování vraždy reportéra Jána Kuciaka a jeho partnerky.

Jako externí poradce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) působil od srpna do prosince loňského roku. Hamáčkovi poskytoval odborná stanoviska v oblasti bezpečnosti a policie. Nahradil ho bývalý ministr vnitra František Bublan.

V prvním pololetí letošního roku na ministerstvu vnitra působil jako poradce pro legislativu někdejší místopředseda ČSSD Michal Hašek. V oblasti energetiky, průmyslu a zahraničního obchodu Hamáčkovi radí bývalý ministr průmyslu a obchodu Milan Urban, bývalý šéf České pošty Petr Zatloukal zase působí jako poradce v oboru vedení a řízení České pošty. Poslední dva muži byli poradci na ministerstvu už v minulém pololetí.

V minulém pololetí vnitro na poradenské či advokátní společnosti nebo advokáty vynaložilo přes 40 milionů korun. Nejvyšší částky šly v obou obdobích Národní agentuře pro komunikační a informační technologie, která vnitru pomáhá při činnostech souvisejících s rozvojem komunikačních sítí, informačních technologií a systémů.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama