Česká europoslankyně natočila "práci" ruských vojáků v Jižní Osetii. Smažka, zuří Foldyna

Pirátská europoslanyně Markéta Gregorová na sociálních sítích zveřejnila „netypické fotky z dovolené v Gruzii“. Varuje, že ruští vojáci tam v době její přítomnosti posouvají ploty na hranici Jižní Osetie. Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna ji za její slova pořádně zkritizoval.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Markéta Gregorová (Piráti)
doporučujeme

Europoslankyně Gregorová před několika dny navštívila Gruzii. Fotky a videa z cesty vyvěsila na svém facebookovém profilu. „Od minulého týdne se opět posouvají ploty na hranici Jižní Osetie. Měla jsem výjimečnou příležitost se tam jet podívat a dokonce vojáky vidět "v akci". Bohužel má tato nelegální činnost ruského státu velké dopady i na životy místních, kteří jsou nuceni k okamžitému vystěhování,“ upozornila.

Měla také možnost mluvit s místními, který si podle jejích slov stěžovali, že jim nikdo nepomůže a že kvůli situaci na Ukrajině byly zavedeny proti Rusku sankce, ale kvůli Gruzii ne. I proto se česká politička rozhodla, že o věci bude informovat své kolegy.

„O nelegálních aktivitách Ruské federace budu referovat na příslušných výborech Evropského parlamentu. Ráda bych dala najevo místním obyvatelům, že v tom nejsou sami. Toto jednání je zcela neakceptovatelné,“ dodala na facebooku Gregorová.

Na její slova ostře zareagoval například poslanec ČSSD Jaroslav foldyna, který ji označil za „smažku“. Připomněl také jedno z videí, na kterém Gregorová hraje na ukulele a zpívá o drogách. „Hnus!“ dodal.

Přidal se i Foldynův stranický kolega a někdejší hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. „Tak tahat s sebou na dovolenou novináře (viz foto) musí být jednak drahý a jednak děsná nuda,“ rýpnul si do Gregorové a její „dovolené“.

Loading...
Vstupte do diskuze (104)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opozice zkritizovala Zemana za prohlášení o abolici v Babišově kaze

19.09.2019 23:55 Oznámení prezidenta Miloše Zemana, že by zastavil případné obnovení trestního stíhání premiéra…

Zeman: Čínskému velvyslanci není nic po tom, koho vyznamená

19.09.2019 23:05 Prezident Miloš Zeman vyznamená 28. října medailí Za zásluhy Číňanku žijící v Česku. Hlava státu to…

Zeman by stíhání Babiše v kauze Čapího hnízda zastavil

19.09.2019 21:39 Prezident Miloš Zeman plánuje zastavit případné stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze…

Kyberútok na českou diplomacii se stále vyšetřuje. Podezření padá na Rusy

19.09.2019 16:36 Okolnosti červnového kybernetického útoku na ministerstvo zahraničí se stále vyšetřují. Po dnešním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama