Snížit schodek rozpočtu? KSČM chce dál jednat, Zeman je k tomu skeptický

KSČM bude dál jednat s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o podobě státního rozpočtu na příští rok. Novinářům to řekl předseda strany Vojtěch Filip po dnešním jednání s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Vojtěch Filip
doporučujeme

Komunisté usilují o to, aby se schodek snížil na 30 miliard korun z plánovaných 40 miliard, premiér Andrej Babiš (ANO) ale dnes řekl, že k tomu nevidí důvod. Podle šéfky rozpočtového výboru sněmovny Miloslavy Vostré (KSČM), která se jednání v Lánech také zúčastnila, musí ustoupit obě strany.

Vostrá novinářům řekla, že nechce nic předjímat před závěrečným jednáním se Schillerovou, které se uskuteční příští středu. "Bylo by špatné prozrazovat taktiku, mám dvě varianty, jak by se to dalo řešit," uvedla. Doufá v nalezení kompromisního řešení, ustoupit by podle ní měly obě strany.

Filip řekl, že na snížení deficitu se nedohodl v úterý s Babišem. "Chtěl jsem o tom informovat pana prezidenta a domluvit se s ním na dalším postupu," vysvětlil důvod dnešní schůzky. Zeman podle něj vyjádřil skepsi k tomu, že by bylo ještě možné deficit snížit, je ale velkým příznivcem zrušení všech daňových výjimek. Komunisté to považují za reálnější v rozpočtu pro rok 2021.

Komunisté tolerují fungování současné vlády ANO a ČSSD, koalice bude pravděpodobně potřebovat ke schválení rozpočtu jejich hlasy. O případné podpoře nechá Filip rozhodnout výkonný výbor. "Budeme jednat až do poslední chvíle, kdy se o rozpočtu bude dát jednat," uvedl Filip.

Babiš dnes uvedl, že ani po úterní schůzce s Filipem nevidí důvod ke snižování schodku. "Potřebujeme dostat peníze do ekonomiky," vysvětlil Babiš. Ke schůzce Schillerové s Vostrou podotkl, že jednání podle něj bude mít ještě nějaký vývoj.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ivan Havel: K volbám by se měl dostat jen ten, kdo by prošel testem

20.09.2019 09:36 Pořad Prostor X pro server Reflex.cz si pozval na rozhovor vědce a spisovatele Ivana Miloše Havla,…

To je špatný vtip. Babiš se pustil do ČSSD a Hamáčka v přímém přenosu ČT

20.09.2019 09:19 Jan Hámaček šéf ČSSD žádá předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) o další jednání o situaci ve…

Zeman ztratil paměť? Tvrdil, že Babišovi neudělí abolici. Změnou názoru by…

20.09.2019 09:03 Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra…

Přání smrti, vyhrožování násilím Zemanovi. Ovčáček se pořádně naštval, pak…

20.09.2019 08:51 Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se pořádně naštval. Důvodem byl jeden konkrétní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama