Kalousek rozdává rány: "Je to d*bil”. Jaký premiér, takoví ministři a celá vláda

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na sociálních sítích spustil kanonádu kvůli tomu, že prezident Miloš Zeman na Hradě přijal na hradě zástupce KSČM v den, kdy si Česko připomínalo události z let 1968 a 1969.

Miroslav Kalousek
doporučujeme

Kalousek dal průchod svému pohoršení na twitteru. Nelíbí se mu například to, že se prezident Miloš Zeman v den výročí 21. srpna 1968 a 1969 sešel na Hradě se zástupci komunistů. Nejprve reagoval na twitterový příspěvek Pražského hradu. „21. srpna 1968. Nezapomeneme!“ píše se v něm.

„To jsme si všimli, že nezapomínáte. V den 51.výročí okupace a 50.výročí teroru, kdy komunističtí esesáci (Lidové milice) mlátili a vraždili bezbranné sousedy, přijímá prezident republiky šéfa komunistů. Ani my nezapomeneme,“ vzkázal kousavě poslanec.

V té souvislosti připomněl i jednu z obětí, kterou si události toho dne vyžádaly. „Bohumil Siřínek byl čtrnáctiletý kluk z jižních Čech. 21.8.1969 projížděl Prahou a byl přitom zastřelen příslušníkem Lidových milicí, “ozbrojené pěsti KSČ”. 50. výročí úspěšného zákroku bezpečnostních složek si dnes společně připomněli prezident republiky a předseda komunistů,“ uvedl předseda poslanců TOP 09.

Kromě významného výročí Kalousek okomentoval i fakt, že novým ministrem kultury za ČSSD by se měl již velmi brzy stát Lubomír Zaorálek. „Po demisi ministra Staňka navrhl premiér @AndrejBabis na jeho místo @MichalSmarda, o kterém ale prohlašoval, že s ním ve vládě sedět nebude. Nyní navrhuje @lubomirzaoralek, o kterém autoritativně tvrdil, že “je to d*bil”. Jaký premiér, takoví ministři a taková i celá vláda,“ rýpnul si do kabinetu Miroslav Kalousek.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš nevyloučil opětovný nouzový stav

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil možnost, že by v Česku mohl být kvůli koronaviru znovu…

Vystrčil žádal o koordinaci ústavních činitelů k Bělorusku

18.09.2020 20:26 Kancléř prezidenta Vratislav Mynář obvinil předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS), že v době…

Babiš se podle opozice pro svolání krizového štábu rozhodl pozdě

18.09.2020 20:01 Aktualizováno Opoziční strany kritizují fakt, že se premiér Andrej Babiš (ANO) až po týdnech výzev rozhodl…

Petříček: Partneři z EU mají podporu ČR ve sporu s Tureckem

18.09.2020 19:43 Česko vyjadřuje podporu partnerům z Evropské unie ve sporu Řecka a Turecka o průzkum možných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama