Kalousek rozdává rány: "Je to d*bil”. Jaký premiér, takoví ministři a celá vláda

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na sociálních sítích spustil kanonádu kvůli tomu, že prezident Miloš Zeman na Hradě přijal na hradě zástupce KSČM v den, kdy si Česko připomínalo události z let 1968 a 1969.

Přidejte svůj názor 230 komentářů

Miroslav Kalousek
doporučujeme

Kalousek dal průchod svému pohoršení na twitteru. Nelíbí se mu například to, že se prezident Miloš Zeman v den výročí 21. srpna 1968 a 1969 sešel na Hradě se zástupci komunistů. Nejprve reagoval na twitterový příspěvek Pražského hradu. „21. srpna 1968. Nezapomeneme!“ píše se v něm.

„To jsme si všimli, že nezapomínáte. V den 51.výročí okupace a 50.výročí teroru, kdy komunističtí esesáci (Lidové milice) mlátili a vraždili bezbranné sousedy, přijímá prezident republiky šéfa komunistů. Ani my nezapomeneme,“ vzkázal kousavě poslanec.

V té souvislosti připomněl i jednu z obětí, kterou si události toho dne vyžádaly. „Bohumil Siřínek byl čtrnáctiletý kluk z jižních Čech. 21.8.1969 projížděl Prahou a byl přitom zastřelen příslušníkem Lidových milicí, “ozbrojené pěsti KSČ”. 50. výročí úspěšného zákroku bezpečnostních složek si dnes společně připomněli prezident republiky a předseda komunistů,“ uvedl předseda poslanců TOP 09.

Kromě významného výročí Kalousek okomentoval i fakt, že novým ministrem kultury za ČSSD by se měl již velmi brzy stát Lubomír Zaorálek. „Po demisi ministra Staňka navrhl premiér @AndrejBabis na jeho místo @MichalSmarda, o kterém ale prohlašoval, že s ním ve vládě sedět nebude. Nyní navrhuje @lubomirzaoralek, o kterém autoritativně tvrdil, že “je to d*bil”. Jaký premiér, takoví ministři a taková i celá vláda,“ rýpnul si do kabinetu Miroslav Kalousek.

Loading...
Vstupte do diskuze (230)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opozice zkritizovala Zemana za prohlášení o abolici v Babišově kaze

19.09.2019 23:55 Oznámení prezidenta Miloše Zemana, že by zastavil případné obnovení trestního stíhání premiéra…

Zeman: Čínskému velvyslanci není nic po tom, koho vyznamená

19.09.2019 23:05 Prezident Miloš Zeman vyznamená 28. října medailí Za zásluhy Číňanku žijící v Česku. Hlava státu to…

Zeman by stíhání Babiše v kauze Čapího hnízda zastavil

19.09.2019 21:39 Prezident Miloš Zeman plánuje zastavit případné stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze…

Kyberútok na českou diplomacii se stále vyšetřuje. Podezření padá na Rusy

19.09.2019 16:36 Okolnosti červnového kybernetického útoku na ministerstvo zahraničí se stále vyšetřují. Po dnešním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama