Nečas ho chtěl vyhodit, John ho bere k sobě!

Praha - Vicepremiér Radek John (VV) oslovil ohledně zaměstnání na svém protikorupčním úřadě Libora Michálka, bývalého šéfa Státního fondu životního prostředí. Mediafaxu to ve středu potvrdil Jan Kubáček, šéf Johnových poradců.

Přidejte svůj názor

Radek John
doporučujeme

S informací přišel jako první server Aktuálně.cz. Libor Michálek s nabídkou předběžně souhlasí. "Oslovili jsme ho proto, že se stal autoritou a jedním z prvních lidí, kteří vešli ve známost proto, že upozornili na nepravosti ve státní správě. Je rovněž dlouholetým úředníkem, zná dobře veřejnou správu," sdělil serveru Kubáček.

Michálek by se měl v úřadě věnovat analýzám a problematickým byrokratickým záležitostem, které mohou nahrávat korupčnímu jednání.

K Michálkovu zaměstnání se zatím nechce vyjadřovat ani Radek John, ani premiér Petr Nečas (ODS). Konkrétní jména jsou podle nich stále v jednání. Obdobně reaguje na dotazy i sám Michálek.

Libor Michálek koncem loňského roku rozpoutal kauzu údajné korupce na ministerstvu životního prostředí. Pořídil tehdy nahrávky rozhovorů úředníků na ministerstvu i ministra samotného. V nahrávkách se hovořilo o manipulaci veřejnými zakázkami. Kvůli této kauze ministr Pavel Drobil (ODS) následně rezignoval, když předtím Michálka z jeho funkce odvolal.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

D*bil, odpudivé, trapné. Klaus udělal pro zemi víc než Kalousek, zní z…

20.06.2019 08:26 Dusno kolem slov exprezidenta Václava Klause o multikulturalismu pokračuje. Miroslav Kalousek (TOP…

V ČR nebudou krávy? Babiš jede na summit EU. O auditech se bavit nehodlá,…

20.06.2019 08:24 Premiér Andrej Babiš při dnešní schůzce s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem nehodlá…

Čaputová přijede do Česka. Co si myslí o rozdělení federace?

19.06.2019 18:46 Aktualizováno Česká republika je podle nové slovenské prezidentky Zuzany Čaputové nejbližším partnerem Slovenska.…

Nárok na restituci rodu Walderode? Schwarzenberg je spokojený, pak se ale…

19.06.2019 17:09 Aktualizováno Odvolací Krajský soud v Hradci Králové v úterý potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama