Mazaný politik ODS koupil louky. Na stavební parcely

Ústí nad Labem - Významný politik ústecké ODS Petr Ryšavý skoupil statisíce metrů čtverečních luk, které se v brzku zřejmě stanou lukrativními stavebními parcelami. Může tak na nich hodně vydělat. Informuje o tom Aktuálně.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Ryšavý, který zasedá i v regionální radě, v minulých letech skoupil 400 tisíc metrů čtverečních luk. Jeho pozemky leží na sever od Ústí nad Labem a brzy se možná promění ve stavební parcely. Jejich cena tak raketově vzroste.

Server zjistil, že poslední část nakoupil v létě 2009. A už začátkem roku 2010 navrhla jeho domovská ODS, aby se pozemky přeměnily ve stavební. O novém územním plánu budou ústečtí politici již brzy rozhodovat.

Ryšavý však tvrdí, že s rozhodnutím nemá nic společného. "Já jsem o tom nežádal," řekl pro Aktuálně.cz.

Sám s pozemky obchoduje už od roku 1998 a na části z nich posléze vyrostlo satelitní městečko. V něm mimo jiné bydlí politici a významní developeři. Ryšavý, který v něm také žije, tak sousedí například s exposlancem ODS Petrem Gandalovičem, Patrikem Oulickým, který je považován za vlivného muže z pozadí ODS, či s náměstkem primátora Janem Řeřichou.

Tvrdí, že na nových pozemcích nechce v brzku stavět - nemá na to prý jak finance, tak je to podle něho zatím neproveditelné. Pokud by se je rozhodl zpeněžit, byl by dalším z mnoha politiků, kteří na tomto typu obchodu zbohatli.

Ale to, že pozemky kupoval s tímto cílem, je skoro nedokazatelné. "Po právní stránce je to víceméně čisté," řekl pro Aktuálně.cz vedoucí právní poradny Transparency International Vladan Brož. "Muselo by být prokazatelné, že když pozemky kupoval, vedla se debata o tom, že se změní, a nikdo jiný tuto informaci neměl. To se ale prokáže jen těžko," dodal.

Loading...
Témata: pozemky | ODS
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanův expertní tým se sešel v Lánech, řešil vztah k EU a Turecko

13.10.2019 18:08 Expertní tým prezidenta Miloše Zemana dnes na zámku v Lánech za účasti premiéra Andreje Babiše (ANO…

ČSSD se propadla na dno. Nemusí se dostat do Sněmovny

13.10.2019 15:02 Podpora vládní ČSSD v září o jeden procentní bod klesla, menší vládní strana se podle modelu…

Česko bude na výzkum vesmíru dál dávat 1,5 miliardy ročně

13.10.2019 14:59 V příštích pěti letech bude Česká republika na kosmické programy jako člen Evropské kosmické…

Česko už není suverénní země. Václav Klaus drsně promluvil o ODS Trikoloře…

12.10.2019 22:52 Aktualizováno Bývalý prezident Václav Klaus starší zavzpomínal na 90. léta a bránil kuponovou privatizaci. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama