Rozčílený Hájek: Heterosexuální běloši a křesťané jsou ohroženi

Praha – Praha se pomalu ale jistě připravuje na průvod homosexuálů, který se bude konat 13. srpna. Mnozí se ovšem na tuto událost vůbec netěší. Prezidentův vicekancléř Petr Hájek nadcházející akci dokonce považuje za nátlakovou a politickou demonstraci hodnotově upadajícího světa. Informují Lidovky.cz.

Hájek, Petr
doporučujeme

Vicekancléř se navíc podivuje nad tím, že vedení Prahy 1 akci podporuje. Měli by podle něj opustit ODS, která není hodna takových názorů. „Chystaná akce je demonstrací světa, v němž klasická rodina již nehraje žádnou roli a v němž hluboké národní tradice a kulturní kořeny ožírá obluda multikulturalismu“ rozčiluje se Hájek. Společnost údajně povýšila deviaci na ctnost a abnormalitu na normu. Jediným ohroženým druhem je typicky běloch, heterosexuál a křesťan. 

„Právě takovéto reakce veřejných osob vytvářejí napětí ve společnosti,“ reaguje předseda pražské ODS Boris Šťastný, který naopak vítá primátorovo rozhodnutí podpořit festival. „Muž popírající škodlivost kouření a Darwinovu teorii nyní přišel s tím, že odlišnou sexuální orientaci nazývá deviaci,“ dodává. Přesně takové chování prý vede ke vzniku fašismu a Hájkovy postoje připomínají tvrzení fašistů, kteří říkali, homosexualita je nemoc.

Proti Gay Parade se ostře postavil i šéf personálního odboru ministerstva školství Bátora. „Označil jsem ho za kryptofašistu a na tom trvám,“ tvrdí Boris Šťastný. Jeho názory jsou tudíž bezpředmětné. Sám Bátora však prozradil, že iniciativa D.O.S.T předá pražskému primátorovi a americkému velvyslanci protestní dopis proti podpoře festivalu Prague Pride. Podle mluvčí magistrátu Terezy Krásenské pán Bátora není jediným protestujícím. Na radnici dorazilo kolem šedesáti dopisů vyjadřujících svůj nesouhlas s primátorovým rozhodnutím. 

Vedení Prahy 1 se ovšem brání a Hájkovy argumenty nebere v úvahu. „Homosexuálové mezi námi žijí a nemá cenu předstírat, že tomu tak není. Navíc z duše se mi příčí dělení lidí dle jejich barvy kůže, náboženské či sexuální orientace,“ obhajuje se primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na námitky reagoval i prezident Prague Pride Czeslaw Walek. „Názory pana Hájka, Bátory a dalších považuji za marginální, zatuchlé a především neinformované,“ tvrdí Walek, který vyzývá občany navštívit festival.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté terčem posměchu. Lidé dívku z fotobanky parafrázují

09.08.2020 18:12 Aktualizováno KSČM, která si pomocí plakátu mladé dívky s heslem "Být komunistou je in" chtěla získat voliče, se…

Korespondenční volba navzdory karanténě padla. V cizině by jí ale mohli…

09.08.2020 18:05 Korespondenčního hlasování se asi jen tak nedočkáme. Politické strany zastoupené v parlamentu se se…

KOMENTÁŘ: Pompeo přijede vzkřísit skomírající demokracii. Bagatelizováním…

09.08.2020 16:30 KOMENTÁŘ – Dokonale poznal, jaké zákeřné zlo představuje, když sloužil jako velitel tankového…

Transparency chce přezkum Babišova střetu zájmů, obrátila se na…

09.08.2020 14:16 Transparency International (TI) podala podnět k ministerstvu spravedlnosti, aby přezkoumalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama