Schwarzenberg chce také odchod Bátory. Mohl by řídit sklad tužek, dodal

Praha - Ladislav Bátora nemá podle ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) v pozici ředitele personálního odboru na ministerstvu školství co dělat. Mohl by tam řídit třeba sklad tužek, uvedl Schwarzenberg pro sobotní deník Právo.

Přidejte svůj názor

Karel Schwarzenberg (Ministr zahraničí)
doporučujeme

Podle předsedy TOP 09 se Bátorovy názory vymykají všem normálním demokratickým postojům. "Zkuste na ministerstvo školství strčit nos a uvidíte, proč jsem to řekl. Kdyby to byl účetní na ministerstvu zemědělství, tak proti tomu nic nemám. Zrovna s těmi názory na školství, to nejde. To je, jako kdybych ustanovil známého pedofila ředitelem dívčí školy. Chcete-li, ohrožuje to mravnost politiky," řekl o Bátorovi Schwarzenberg.

Ministři za TOP 09 ve středu opustili jednání kabinetu kvůli Bátorovým výrokům na Schwarzenbergovu adresu. Bátora se o šéfovi české diplomacie vyjádřil jako o starém prskajícím chudáčkovi.

Bátora se neomluvil, omluvy se Schwarzenberg dočkal pouze od ministra školství Josefa Dobeše (VV). Na dotaz deníku, zda by Bátorova omluva něco změnila na jeho postoji, podle něhož musí Bátora odejít, Schwarzenberg odpověděl, že ho úředníkovy "cancy nezajímají".

"Jde o to, aby člověk s jeho názory nebyl na takové pozici. Ať třeba na ministerstvu školství řídí sklad tužek, ale zrovna personální oddělení, to je moc," prohlásil.

Právu Schwarzenberg potvrdil, že ministři za TOP 09 nebudou prozatím na vládu docházet. Na konci srpna se ministr zahraničí sejde s premiérem Petrem Nečasem (ODS). "Možná to ze zoufalství uspíším, ale uvidíme," uzavřel Schwarzenberg.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

Se Šmardou ve vládě nebudu, prohlásil Babiš

16.08.2019 20:26 Premiér Andrej Babiš (ANO) s kandidátem ČSSD na ministra kultury Michalem Šmardou ve vládě nebude,…

Migranti jsou jako invazivní rostliny? Policie vyšetřuje poslankyni…

16.08.2019 19:11 Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o…

Fischer vyzval Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

16.08.2019 17:53 Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama