Schwarzenberg chce také odchod Bátory. Mohl by řídit sklad tužek, dodal

Praha - Ladislav Bátora nemá podle ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) v pozici ředitele personálního odboru na ministerstvu školství co dělat. Mohl by tam řídit třeba sklad tužek, uvedl Schwarzenberg pro sobotní deník Právo.

Přidejte svůj názor

Karel Schwarzenberg (Ministr zahraničí)
doporučujeme

Podle předsedy TOP 09 se Bátorovy názory vymykají všem normálním demokratickým postojům. "Zkuste na ministerstvo školství strčit nos a uvidíte, proč jsem to řekl. Kdyby to byl účetní na ministerstvu zemědělství, tak proti tomu nic nemám. Zrovna s těmi názory na školství, to nejde. To je, jako kdybych ustanovil známého pedofila ředitelem dívčí školy. Chcete-li, ohrožuje to mravnost politiky," řekl o Bátorovi Schwarzenberg.

Ministři za TOP 09 ve středu opustili jednání kabinetu kvůli Bátorovým výrokům na Schwarzenbergovu adresu. Bátora se o šéfovi české diplomacie vyjádřil jako o starém prskajícím chudáčkovi.

Bátora se neomluvil, omluvy se Schwarzenberg dočkal pouze od ministra školství Josefa Dobeše (VV). Na dotaz deníku, zda by Bátorova omluva něco změnila na jeho postoji, podle něhož musí Bátora odejít, Schwarzenberg odpověděl, že ho úředníkovy "cancy nezajímají".

"Jde o to, aby člověk s jeho názory nebyl na takové pozici. Ať třeba na ministerstvu školství řídí sklad tužek, ale zrovna personální oddělení, to je moc," prohlásil.

Právu Schwarzenberg potvrdil, že ministři za TOP 09 nebudou prozatím na vládu docházet. Na konci srpna se ministr zahraničí sejde s premiérem Petrem Nečasem (ODS). "Možná to ze zoufalství uspíším, ale uvidíme," uzavřel Schwarzenberg.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti dali košem STAN, do předvolebního bloku nejdou

21.07.2019 11:41 Piráti nevidí důvod zapojovat se do předvolebního bloku demokratických stran, o kterém hovořil…

ODS chce porazit hnutí ANO. Zvažuje nový velký plán

21.07.2019 10:21 Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami…

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama