Babiš spolupracoval s StB. Byl agentem!

Praha - Podnikatel Andrej Babiš, který má se svým občanským sdružením Ano 2011 - Akce nespokojených občanů ambici uspět v parlamentních volbách, spolupracoval počátkem 80. let podle serveru Euro.cz se Státní bezpečností.

Přidejte svůj názor

Andrej Babiš

Server dnes zveřejnil fotokopie dokumentů z Babišova svazku vedeného StB, podle kterých byl magnát od roku 1980 jejím důvěrníkem a v listopadu 1982 se pak stal agentem.

"Nebyl jsem agentem StB a činím v této věci právní kroky. Právníci podají příslušnou žalobu proti Ústavu paměti národa Slovenské republiky na ochranu osobnosti," sdělil Babiš serveru na otázku ohledně možné vědomé spolupráce s komunistickou kontrašpionáží.

Babišův svazek je archivován v Bratislavě, podstatná část materiálů z něj byla skartována v prosinci 1989. Dokumenty, jež vypátral server Euro.cz a v nichž je Babiš veden pod jménem Bureš, naleznete ZDE.

Podnikatel chce bojovat proti korupci v české společnosti a donutit podnikatele i všechny další občany, aby si mafiánské praktiky nenechali líbit. V rozhovoru pro Hospodářské noviny podotkl, že mnoha lidem se jeho iniciativa nelíbí, proto se na něho snaží vytáhnout špínu. A za ni zřejmě považuje i nynější obvinění ze spolupráce s StB.

"Není to nakonec tak, že se toho obyčejného, hnusného Babiše, který podle komentátorů neumí ani mluvit, nic nedokázal, je úplně na h...o, že se ho někdo bojí?" zamyslel se v rozhovoru majitel gigantu Agrofert.

Témata: Andrej Babiš | StB
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

SPD udělala anketu o přijetí uprchlíků. Pak se začaly dít divné věci

21.02.2019 22:10 Aktualizováno Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) na svém facebookovém profilu zveřejnil anketu týkající se…

To je velká facka pro Zemana. Nová zpráva o Babišovi vyvolala pořádný…

21.02.2019 22:10 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se brzy podívá do Bílého domu. Ředitel zahraničního odboru Kanceláře…

Komunisté u Babiše nepochodili. Rozpočet se měnit nebude, s Petříčkem si…

21.02.2019 19:55 Premiér Andrej Babiš (ANO) zatím odmítá požadavek komunistů na snížení rozpočtového schodku,…

Petříček jednal s Trumpovým poradcem Boltonem, ten Česko pochválil

21.02.2019 16:56 Aktualizováno Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama