Babiš spolupracoval s StB. Byl agentem!

Praha - Podnikatel Andrej Babiš, který má se svým občanským sdružením Ano 2011 - Akce nespokojených občanů ambici uspět v parlamentních volbách, spolupracoval počátkem 80. let podle serveru Euro.cz se Státní bezpečností.

Přidejte svůj názor

Andrej Babiš
doporučujeme

Server dnes zveřejnil fotokopie dokumentů z Babišova svazku vedeného StB, podle kterých byl magnát od roku 1980 jejím důvěrníkem a v listopadu 1982 se pak stal agentem.

"Nebyl jsem agentem StB a činím v této věci právní kroky. Právníci podají příslušnou žalobu proti Ústavu paměti národa Slovenské republiky na ochranu osobnosti," sdělil Babiš serveru na otázku ohledně možné vědomé spolupráce s komunistickou kontrašpionáží.

Babišův svazek je archivován v Bratislavě, podstatná část materiálů z něj byla skartována v prosinci 1989. Dokumenty, jež vypátral server Euro.cz a v nichž je Babiš veden pod jménem Bureš, naleznete ZDE.

Podnikatel chce bojovat proti korupci v české společnosti a donutit podnikatele i všechny další občany, aby si mafiánské praktiky nenechali líbit. V rozhovoru pro Hospodářské noviny podotkl, že mnoha lidem se jeho iniciativa nelíbí, proto se na něho snaží vytáhnout špínu. A za ni zřejmě považuje i nynější obvinění ze spolupráce s StB.

"Není to nakonec tak, že se toho obyčejného, hnusného Babiše, který podle komentátorů neumí ani mluvit, nic nedokázal, je úplně na h...o, že se ho někdo bojí?" zamyslel se v rozhovoru majitel gigantu Agrofert.

Loading...
Témata: Andrej Babiš | StB
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

2. světovou válku rozpoutal i Sovětský svaz? KSČM rozhořčilo usnesení…

14.12.2019 22:58 Aktualizováno KSČM odsoudila usnesení Evropského parlamentu o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy. Jde…

Kolik žije v Česku cizinců ze států mimo EU? Chystá se nová koncepce…

14.12.2019 17:11 Aktualizováno Ke konci srpna letošního roku pobývalo v Česku legálně 341.496 cizinců z tzv. třetích zemí, tedy ze…

Babiš nikdy neodstoupí? Lže, mlží, je jako dítě... Úterní demonstrace má…

14.12.2019 14:41 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se v úterý sešly desítky tisíc lidí, kteří opět žádali demisi Andreje…

Návrat exministra Ludvíka? ČSSD ho posílá do boje o Senát

14.12.2019 09:27 ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama