Babiš spolupracoval s StB. Byl agentem!

Praha - Podnikatel Andrej Babiš, který má se svým občanským sdružením Ano 2011 - Akce nespokojených občanů ambici uspět v parlamentních volbách, spolupracoval počátkem 80. let podle serveru Euro.cz se Státní bezpečností.

Přidejte svůj názor

Andrej Babiš
doporučujeme

Server dnes zveřejnil fotokopie dokumentů z Babišova svazku vedeného StB, podle kterých byl magnát od roku 1980 jejím důvěrníkem a v listopadu 1982 se pak stal agentem.

"Nebyl jsem agentem StB a činím v této věci právní kroky. Právníci podají příslušnou žalobu proti Ústavu paměti národa Slovenské republiky na ochranu osobnosti," sdělil Babiš serveru na otázku ohledně možné vědomé spolupráce s komunistickou kontrašpionáží.

Babišův svazek je archivován v Bratislavě, podstatná část materiálů z něj byla skartována v prosinci 1989. Dokumenty, jež vypátral server Euro.cz a v nichž je Babiš veden pod jménem Bureš, naleznete ZDE.

Podnikatel chce bojovat proti korupci v české společnosti a donutit podnikatele i všechny další občany, aby si mafiánské praktiky nenechali líbit. V rozhovoru pro Hospodářské noviny podotkl, že mnoha lidem se jeho iniciativa nelíbí, proto se na něho snaží vytáhnout špínu. A za ni zřejmě považuje i nynější obvinění ze spolupráce s StB.

"Není to nakonec tak, že se toho obyčejného, hnusného Babiše, který podle komentátorů neumí ani mluvit, nic nedokázal, je úplně na h...o, že se ho někdo bojí?" zamyslel se v rozhovoru majitel gigantu Agrofert.

Loading...
Témata: Andrej Babiš | StB
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Majerová Zahradníková je zamilovaná do Klause ml.? Slova Fialy vyvolala…

20.04.2019 19:51 V ODS to dál vše kvůli odchodu Zuzany Majerové Zahradníkové a slovům předsedy strany Petra Fialy.…

Topolánek zuří kvůli Babišovi: To je drsná manifestace politické moci na…

20.04.2019 18:43 Aktualizováno Bývalý předseda ODS a někdejší šéf vlády Mirek Topolánek se velmi ostře pustil do premiéra Andreje…

Václav Moravec se pustil do Babiše: Spočítal mu to za slova, která pronesl…

20.04.2019 14:37 Aktualizováno Moderátor České televize Václav Moravec se na twitteru pustil do premiéra Andreje Babiše. Připomněl…

Prasárna, zuří Babiš kvůli ženě. V kauze Čapí hnízdo nerezignuje ani po…

20.04.2019 14:37 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) nerezignuje, pokud ho státní zástupce v kauze Čapí hnízdo obžaluje.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama