Randák: Z dopravního podniku unikají desítky milionů, vyvádí je Rittig

Praha - Kolem pražského dopravního podniku existuje organizovaná skupina lidí, která z něj vyvádí peníze. Finance jdou například z dodávek náhradních dílů, pohonných hmot nebo z výroby jízdenek. Řekl bývalý ředitel rozvědky Karel Randák z Nadačního fondu proti korupci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Minimálně ve dvou případech podle něj figuruje firma Cokeville Asset napojená na lobbistu Ivo Rittiga. Případu by se měl podle Randáka zhostit magistrát a podat trestní oznámení. Pokud tak neučiní, podá jej prý protikorupční fond.

Kromě kauzy kolem předražených jízdenek na městskou hromadnou dopravu, z nichž část peněz putuje na Panenské ostrovy, je dalším takovým případem podle Randáka nákup pohonných hmot, kde figuruje rovněž firma Cokeville.

Podle Randáka je Cokeville napojena na pražského lobbistu Ivo Rittiga. Ten od ní dostává 4 miliony korun měsíčně plus procenta ze zisku.

Osmačtyřicetiletý Rittig je úspěšným podnikatelem. V centru Prahy vlastní několik butiků, ale kromě toho je všeobecně považován za jedno z pražských "kmotrů". Je spojován především se středočeskou ODS. A současná kauza kolem Dopravního podniku hlavního města není jeho první.

V červnu minulého roku například stál v pozadí zakázky energetického gigantu ČEZ, jejíž hodnota byla deset milionů korun. O provoz datových center ČEZu se tenkrát ucházel T-Systems a konsorcium spadající pod Telefonicu O2. Součástí konsorcia byla však i společnot Alseda Data, o jejíž vlastnické strukuře nebylo nic známé - ale zato bylo zřejmé, že v ní figurují stejní lidé, kteří pracují i v Rittigově firmě Salmia.

Loading...
Témata: Randák, Karel | mhd | Korupce
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek rozdává rány: "Je to d*bil”. Jaký premiér, takoví ministři a celá…

22.08.2019 22:23 Aktualizováno Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na sociálních sítích spustil kanonádu kvůli…

Babiš poslal Zemanovi na Hrad návrh na jmenování Zaorálka ministrem kultury

22.08.2019 18:33 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes odeslal prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na jmenování Lubomíra…

Lidovci dál bojují za ústavní ochranu vody, spustili petici

22.08.2019 17:39 KDU-ČSL připravila petici za ústavní ochranu vody. Navázala tak na návrh vlastních poslanců na…

Benešová žádala od Schillerové "jen drobné". Vyjednala 251 milionů navíc

22.08.2019 16:52 Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) vyjednala do rozpočtu úřadu na příští rok 251…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama