Randák: Z dopravního podniku unikají desítky milionů, vyvádí je Rittig

Praha - Kolem pražského dopravního podniku existuje organizovaná skupina lidí, která z něj vyvádí peníze. Finance jdou například z dodávek náhradních dílů, pohonných hmot nebo z výroby jízdenek. Řekl bývalý ředitel rozvědky Karel Randák z Nadačního fondu proti korupci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Minimálně ve dvou případech podle něj figuruje firma Cokeville Asset napojená na lobbistu Ivo Rittiga. Případu by se měl podle Randáka zhostit magistrát a podat trestní oznámení. Pokud tak neučiní, podá jej prý protikorupční fond.

Kromě kauzy kolem předražených jízdenek na městskou hromadnou dopravu, z nichž část peněz putuje na Panenské ostrovy, je dalším takovým případem podle Randáka nákup pohonných hmot, kde figuruje rovněž firma Cokeville.

Podle Randáka je Cokeville napojena na pražského lobbistu Ivo Rittiga. Ten od ní dostává 4 miliony korun měsíčně plus procenta ze zisku.

Osmačtyřicetiletý Rittig je úspěšným podnikatelem. V centru Prahy vlastní několik butiků, ale kromě toho je všeobecně považován za jedno z pražských "kmotrů". Je spojován především se středočeskou ODS. A současná kauza kolem Dopravního podniku hlavního města není jeho první.

V červnu minulého roku například stál v pozadí zakázky energetického gigantu ČEZ, jejíž hodnota byla deset milionů korun. O provoz datových center ČEZu se tenkrát ucházel T-Systems a konsorcium spadající pod Telefonicu O2. Součástí konsorcia byla však i společnot Alseda Data, o jejíž vlastnické strukuře nebylo nic známé - ale zato bylo zřejmé, že v ní figurují stejní lidé, kteří pracují i v Rittigově firmě Salmia.

Témata: Randák, Karel | mhd | Korupce
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama