Svoboda šéfem pražské ODS? Získal 7 nominací, Janeček 1

Praha - Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) přidal k dosavadním pěti další dvě nominace na předsedu pražské ODS. V úterý večer ho podpořili občanští demokraté v Praze 5 a 12, Mediafaxu to potvrdili jednotliví oblastní manažeři ODS.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bohuslav Svoboda (ODS), primátor Prahy

Jednomyslnou podporu vyjádřil sněm ODS v Praze 5 také svému předsedovi a náměstkovi ministra financí Zdeňku Zajíčkovi jako kandidátovi na post 1. místopředsedy pražských občanských demokratů. Nominaci ODS v Praze 5 na místopředsedu pražské organizace získal také zástupce starosty Prahy 9 Tomáš Portlík. Občanští demokraté v Praze 12 se na žádné další nominaci neshodli.
 
Výsledky úterních jednání oblastních sněmů tak zase o krok přiblížily Svobodovi předsednické křeslo pražské ODS. Již minulý týden získal podporu Prahy 13, Prahy 1 a Prahy 2. V pondělí primátora nominovaly Praha 14 a Praha 9.
 
ODS si v Praze 11 vybrala jako kandidáta na budoucího předsedu bývalého radního pro sociální oblast Jiřího Janečka, který má zatím jednu nominaci. Právě Janeček bude zřejmě jediným protivníkem, který se s primátorem o post předsedy utká.
 
Zbývajících sedm oblastních sněmů rozhodne o nominacích do konce tohoto týdne.
 
Primátor Svoboda chce vést pražskou ODS a požádal jednotlivé oblasti o podporu dopisem. Požadoval v něm také, aby se na regionálním sněmu na konci ledna vyměnili místopředsedové.
 
Z funkce předsedy pražské ODS její šéf Boris Šťastný odstoupil po pádu koalice ODS a ČSSD na magistrátu na konci loňského roku. Novou koalici ODS a TOP 09 domluvil se zástupci TOP 09 sám primátor Svoboda. Z funkce předsedy pražské organizace odstoupil ve stejný den jako Šťastný šéf pražské ČSSD Petr Hulinský.

 
Volební regionální sněm pražské ODS se uskuteční 30. ledna. To je také datum, kdy oficiálně skonči ve funkci předsedy Šťastný.

Témata: Svoboda, Bohuslav | Praha | ODS
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama