Vražda kmotra Mrázka: Svědek do ní namočil ČSSD

Praha - Kontroverzní podnikatel František Mrázek a majitel bezpečnostní agentury Jiří Kubín byli zavražděni kvůli kompromitujícím materiálům, kterými chtěl Mrázek vydírat politiky ve sporu o Setuzu. Informace o tom přinesla středeční Mf Dnes na základě výpovědi údajného svědka, vězně Vladimíra Petruse.

Přidejte svůj názor

Vladimíra Petruse policie zatkla a později soud poslal na 15 let do vězení za to, že si měl objednat vraždu spolumajitele bezpečnostní agentury Lenia Jiřího Kubína. Toho vrazi zastřelili 13. března 2006.

Petrus, který vinu od začátku popírá, podle Mf Dnes přišel s tvrzením, že Kubín i Mrázek zemřeli kvůli CD s kompromitujícími materiály na politiky. Ty si měl u Kubína objednat Mrázek, který potřeboval na politiky z tehdy vládní ČSSD tlačit ve sporu o podnik Setuza.

Petrus podle Mf Dnes policisty již při prvním výslechu upozornil na to, že Kubín zemřel kvůli informacím, které na někoho měl. Policie se ale jeho tvrzením tehdy nezabývala a Petrus pak údajně ze strachu až do roku 2010 mlčel.
 
Poté o všem informoval detektivy ÚOOZ, žádal po nich ale, aby mu výměnou za jakékoli další informace zaručili obnovení procesu. To mu detektivové zaručit nemohli, a proto další pátrání vyšlo naprázdno. Petrus měl podle Mf Dnes přístup ke Kubínovu sejfu a tři dny po jeho zavraždění jej vybral, zda v sejfu byly i ony kompromitující CD, zatím neprozradil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama