Bobošíková protestuje v Praze proti půjče pro MMF

Praha - Před Strakovou akademii v Praze demonstrují příznivci politické strany Jany Bobošíkové Suverenita. Asi deset lidí protestuje proti miliardové půjčce Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF), kterou má projednat ve středu kabinet Petra Nečase (ODS).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Na demonstraci, na které se sešlo deset lidí včetně Jany Bobošíkové, se objevují hesla jako "Nesmíme platit dluhy EU!," nebo "Nechceme, aby naši senioři sklidili náklady Bruselu.". Kromě těchto hesel se také demonstranti dožadují odchodu ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) z vlády. Také se na transparentech objevuje jméno Tomio Okamury, viceprezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

 Kabinet Petra Nečase (ODS) má ve středu na programu mimo jiné jednání o půjčce MMF, která by měla pomoci krachujícím státům eurozóny. Předseda vlády se již v minulém týdnu nechal slyšet, že na stabilizaci eura odmítá půjčit celých 89 miliard korun.

Suverenita dlouhodobě protestuje proti tomu, aby Česká republika ručila z peněz daňových poplatníků za dluhy, které čeští občané nezpůsobili, a aby se přesouvaly další pravomoci české vlády a českého parlamentu na orgány Evropské unie.
 
Přímý přenos z demonstrace Suverenita - Blok Jany Bobošíkové vysílá na svých internetových stránkách.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Mísení ras je pr*ser? Třeba když se Moravané smíchají s Japonci, vzkazují…

16.12.2018 20:13 Aktualizováno Tomio Okamura si dnes na svém facebookovém profilu postěžoval na text v jedné přírodopisné učebnici…

Poslanci a senátoři, zastavte Zemana! Téměř 5000 lidí požaduje obvinění…

16.12.2018 16:40 Pondělní výzva poslancům a senátorům Parlamentu ČR, jejíž autoři viní prezidenta z velezrady, má už…

Likvidační sankce kvůli e-receptu? Nic takového, ujišťuje Vojtěch lékaře

16.12.2018 14:52 Lékaři se nemusejí obávat, že by za nevydání elektronického receptu po Novém roce mohli dostat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama