Milionové majetky exšéfa Dopravního podniku zkoumá policie

Praha - Protikorupční policie, která prověřuje podezřelé finanční toky z pražského dopravního podniku, začala prověřovat také majetkové poměry jednotlivých aktérů, včetně exředitele podniku Martina Dvořáka, jenž loni rezignoval. Upozornil na to ve středu server Aktuálně.cz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Podle informací Aktuálně.cz se detektivové zabývají zejména finančními operacemi spojenými s rodinnými příslušníky Dvořáka. "Jde o transakce jeho matky za nejméně šedesát milionů korun a policii zajímá, jestli nešlo o peníze související s veřejnými zakázkami městské firmy. Ve hře je pětadvacetimilionová vila na pražské Hanspaulce a luxusní nemovitost v golfovém resortu na Madeiře," tvrdí Aktuálně.
 
Jak Mediafax již informoval, policie od loňska vyšetřuje podezření na uzavírání nevýhodných smluv bývalým vedením DP. Týkat se mělo například vypisování marketingových zakázek, dodávek jízdenek pro MHD, nákupu pohonných hmot či nevypověditelné smlouvy na pořízení nových tramvají za 18 miliard korun. Zkoumání majetkových poměrů je pak běžnou součástí policejního prověřování.
 
Martin Dvořák pro Aktuálně.cz vyloučil, že by investice jeho matky jakkoli souvisely s ním či jeho působením v DP. „Matka se věnuje realitám dvacet let. Jde o transparentní obchody, na kterých není nic nelegálního, a není problém to policii doložit," komentoval podezření pro Aktuálně.cz.
 
Obdobné prohlášení rozeslala ve středu médiím i Dvořákova matka Marie Nováková. "Jako podnikatelka působím od roku 1990. Zaměřuji se především na oblast realitního trhu se specializací na rozvojové projekty velkých území. V této oblasti dlouhodobě podnikám jako fyzická osoba i prostřednictvím obchodních společností. Stojíme za řadou menších i větších projektů včetně několika velkých komerčních zón v České republice," uvedla s tím, že hodnotu svého majetku odhaduje v řádu stovek milionů korun.
 
"Proto důrazně odmítám, aby jakékoliv podnikatelské a investiční aktivity mé osoby byly uměle spojovány s činností Dopravního podniku hl. m. Prahy nebo jiných městských a státních firem. Tyto spekulace považuji za účelové a vykonstruované a jejich jediným cílem je poškození mého syna Martina Dvořáka a potažmo mé osoby," dodala.

Témata: Korupce
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nebude žádat o dotace pro Agrofert. Kampaň europarlamentu, opakuje…

13.12.2018 11:56 Ministerstvo financí nebude zasílat Evropské komisi k proplacení žádosti o platby spojené s…

Pozastavení dotací se týká jen Agrofertu, ujišťuje Dostálová. V opozici to…

13.12.2018 11:53 Aktualizováno Evropské dotace byly do vyjasnění problému okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Česko bez dotací? Vláda bude v pondělí řešit Agrofert, EU pošle auditory

13.12.2018 11:52 Aktualizováno Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o situaci kolem pozastavení evropských…

Sněmovna se pře kvůli církevním restitucím, pravicová opozice napadla KSČM

13.12.2018 11:14 Sněmovna navzdory kritice pravicové opozice schválila hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM program zvláštní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama