Drábku, rezignuj! Máš chaos na úřadech! Vzkazuje ČSSD

Praha - Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) by měl rezignovat kvůli kolapsu systému vyplácení sociálních dávek na úřadech práce, prohlásil ve středu předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle něj Drábek neříká veřejnosti pravdu o tom, co se na úřadech práce děje.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Bohuslav Sobotka

"ČSSD hlasovala proti takzvané sociální Drábkově reformě a napadli jsme ji i u Ústavního soudu. Varovali jsme vládu, aby ty procesy neuspěchala. Všechny naše obavy se ale v těchto dnech potvrzují," uvedl šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka.

Podle něj se také ukázalo, že ministr Drábek neříká veřejnosti pravdu o tom, co se na úřadu práce děje: "Ten systém kolabuje na základě rozhodnutí vlády a ministra Drábka. Právě ministr Drábek trval na tom, že se ten systém spustí od 1. ledna tohoto roku a že úřady nebudou mít vůbec žádný čas na to, aby ten nový systém vyzkoušely."

O chaosu a kolapsu systému, který v minulých letech fungoval, prý mluví i samotní zaměstnanci úřadů práce.

"My jako sociální demokraté jsme přesvědčeni o tom, že ministr Drábek musí na funkci člena vlády rezignovat. Musí jednoznačně vyvodit svou osobní odpovědnost za chaos, který na úřadech práce panuje," prohlásil Sobotka s tím, že by měl Drábek odstoupit okamžitě, a pokud tak neučiní, měl by premiér Petr Nečas (ODS) navrhnout prezidentovi jeho odvolání.

"Žádnou jinou reakci nepokládá sociální demokracie za adekvátní. Na schůzi Poslanecké sněmovny proto budeme chtít slyšet od předsedy vlády i samotného ministra jasnou informaci o tom, co se děje na úřadech práce," doplnil šéf ČSSD.

Ten také dodal, že sociální demokraté nevěří tomu, že by vláda po těchto problémech dokázala v příštím roce bez problémů spustit reformu penzijního systému. Mají tak údajně další argument pro to, aby trvali na jejím odložení.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama