Rozzuřený Sobotka: Nečasi, nestrkej hlavu do písku a vysvětli mnohamilionové odměny!

Praha - Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka ve středu vyzval premiéra Petra Nečase (ODS), aby zaujal jasné stanovisko k vyplácení statisícových odměn vysokým státním úředníkům. Pokud vláda nenavrhne do konce února řešení, přijde ČSSD v této věci se svým legislativním opatřením, tvrdí Sobotka.

Přidejte svůj názor

Bohuslav Sobotka

"Sociální demokracii to vyplácení mnohamilionových odměn výrazně pobouřilo. Ukázalo se, že jde o rozšířenou praxi, ne o exces jednoho ministra," uvedl Sobotka na středeční tiskové konferenci a pokračoval: "Chtěl bych vyzvat premiéra Nečase, aby přestal strkat před tímto problémem hlavu do písku."

Sociální demokraté zároveň prohlásili, že pokud Nečasova vláda do konce února nepřipraví jasné řešení, které by podobné praxi vyplácení vysokých odměn do budoucna zamezilo, jsou připraveni sami předložit legislativní opatření, které výši odměn takzvaně zastropuje.

"Obáváme se totiž, že ty vysoké odměny budou vypláceny v letošním roce znovu," vysvětlil Sobotka.

Podle ČSSD by jen 28 milionů korun vyplacených Úřadem vlády na odměnách v minulém roce stačilo na průměrný plat 950 policistům za jeden měsíc.

Socialisté ale kritizují i odměny na ministerstvech školství, dopravy, vnitra či práce a sociálních věcí.

Sobotka na středeční tiskové konferenci také označil za zbytečnou snahu Nečasova kabinetu změnu ústavních pravidel pro vyslovení nedůvěry vládě.

"Jde o snahu vlády premiéra Nečase o další omezení kontrolních funkcí opozice a ztížení její kritické role v našem parlamentním systému. ČSSD tento návrh zásadně odmítá a rozhodně ho nepodpoří," dodal šéf sociálních demokratů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nebude žádat o dotace pro Agrofert. Kampaň europarlamentu, opakuje…

13.12.2018 11:56 Ministerstvo financí nebude zasílat Evropské komisi k proplacení žádosti o platby spojené s…

Pozastavení dotací se týká jen Agrofertu, ujišťuje Dostálová. V opozici to…

13.12.2018 11:53 Aktualizováno Evropské dotace byly do vyjasnění problému okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Česko bez dotací? Vláda bude v pondělí řešit Agrofert, EU pošle auditory

13.12.2018 11:52 Aktualizováno Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o situaci kolem pozastavení evropských…

Sněmovna se pře kvůli církevním restitucím, pravicová opozice napadla KSČM

13.12.2018 11:14 Sněmovna navzdory kritice pravicové opozice schválila hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM program zvláštní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama