Bártovi hrozí až 6 let vězení. Soud s Bártou a Škarkou začíná!

Praha - Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 5 poslalo soudu obžalobu na šéfa poslaneckého klubu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu a poslance Jaroslava Škárku kvůli korupci. Mediafaxu to ve čtvrtek potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Přidejte svůj názor

"Předmětem žaloby je korupční jednání osob v souvislosti se snahou ovlivnit demokratické procedury a rozpravu v rámci parlamentní strany," zdůvodnila podání obžaloby mluvčí Zenklová.
 
Jak uvedla Zenková, obžalobu státní zástupci vypracovali na dvě osoby. "Městské státní zastupuitelství se, jako dohledový orgán, s obžalobou ztotožnilo, neboť výsledky vyšetřování opravňovaly postavení před soud," uvedla Zenklová s tím, že jeden člověk byl obžalován z podplácení a druhý z přijímání úplatku.
 
Jak Mediafax již dříve informoval, jedná se o tzv. obálkou kauzu, v níž měl neformální šéf VV Bárta uplácet poslance, aby si získal jejich loayalitu. Sám to však odmítá a hovoří o tom, že svým spolustraníkům peníze půjčoval, neboť byli v těžké finanční situaci. Poslankyni Kristýně Kočí Bárta v obálce poskytl 500 tisíc korun, Škárkovi pak 170 tisíc korun. Ten však přijetí peněz oznámil policii až po delší době, část navíc použil pro svou potřebu a proto čelí obžalobě z přijetí úplatku.
 
Bártovi v případě odsouzení hrozí až 6 let vězení, zákaz činnosti nebo propadnutí majetku, Škárka může ve vězení strávit až tři roky nebo být potrestán zákazem činnosti.

Témata: Bárta, Vít
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama