Paroubek: Vláda vede školství do slepé uličky

Praha - Nejen ministr školství Josef Dobeš (VV), ale spolu s ním i celá vláda Petra Nečase (ODS) vede současnými reformními kroky celé české školství do slepé uličky. Ve čtvrtek to prohlásil předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek s tím, že protesty akademické obce i studentů plně podporuje.

Přidejte svůj názor

Jiří Paroubek

"Současné kroky vlády jsou plodem pokleslého uvažování české pravice," řekl Paroubek a dodal, že Dobešovy návrhy jednoznačně povedou k omezení akademických svobod.
 
Šéf národních socialistů současně připustil, že není pochyb o tom, že české vysoké školství reformu potřebuje.

Mladí národní socialisté vedení libereckým rodákem Martinem Paloušem ve čtvrtek zároveň na internetových stránkách www.dobesovareforma.cz spustili petiční akci proti reformním krokům ministra školství.

"Vyzýváme veřejnost, aby studenty i akademickou obci podpořili," prohlásil Palouš. Jedním klikem tak lze projevit občanský nesouhlas s plánem ministra Dobeše. Prostřednictvím internetových stránek lze také šéfovi rezortu školství zaslat formou e-mailu i krátký vzkaz.

Navíc tak důležité téma, jako je reforma vysokých škol, si podle Palouše vyžaduje širokou odbornou diskusi.

"Ministrův reformní záměr neznamená pro české vysoké školství reformu, ale deformu," doplnil.
 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) v úterý nespokojeným rektorům vysokých škol na schůzce slíbil, že o reformě je ochoten dál jednat a do předlohy je ochotný zapracovat i některé z jejich připomínek.
 
Podle ministra je důležité, aby se obě strany sporu o podobě reformy seznámily s poslední verzí návrhu zákona o vysokých školách. Poté je možné pokračovat v debatě o tom, co rektorům na reformě vadí.
 
Rektoři reformu neodmítají, chtějí ale vyvážené kompetence jednotlivých orgánů školy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama