Věřitelé MS žalují Svaz lyžařů a Liberec o 37 mil. Kč

Praha - Sdružení věřitelů lyžařského mistrovství světa, které proběhlo v roce 2009, podali hromadnou žalobu na Svaz lyžařů ČR a město Liberec. Domáhají se celkem sedmatřiceti milionů korun, uvedla ve čtvrtek Česká televize (ČT).

Přidejte svůj názor

Kateřina Neumannová

Šampionát v Liberci přišel na téměř dvě miliardy korun, organizační tým, vedený bývalou lyžařkou Kateřinou Neumannovou za sebou nechal dluh ve výši 112 milionů korun. Oprávnění věřitelé podali žalobu už v srpnu, ale nechtěli informaci zveřejnit.
 
"Tři roky jednáme s někým, že město Liberec řeklo, že nese morální odpovědnost a že by mělo část dluhu zaplatit. Bylo nám řečeno, že se celá záležitost prošetří. Jsem přesvědčen o tom, že dodnes město nezvedlo ani papír, aby si tu informaci zjistili," řekl ČT mluvčí věřitelů Vojtěch Hlaváček.
 
Pořadatel mistrovství, společnost OC FIS NORDIC WSC 2009, je od začátku ledna v konkurzu. Různým organizacím a firmám dluží celkem 112 milionů korun. Zhruba stejnou částku má vrátit ze státních dotací kvůli porušení rozpočtové kázně finančnímu úřadu.
 
V souvislosti s mistrovstvím státní zástupce už obžaloval bývalého rektora liberecké univerzity Vojtěcha Konopu a jednatele společnosti Investing cz Josefa Nadrchala. Podezřelí jsou z pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě ve spolupachatelství. Druhý případ týkající se údajného podvodu při lyžařském mistrovství už řeší liberecký soud. Ředitel kolejí, pracovník technického dozoru a zaměstnankyně firmy Syner se zpovídají z toho, že při opravě kolejí obohatili společnost Syner o téměř čtyři miliony korun.

Témata: Lyžování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ústavní soud vyhověl senátorům, škrtal v zákonech o azylu a pobytu cizinců

10.12.2018 15:54 Aktualizováno Soudy budou znovu přezkoumávat zákonnost zajištění cizinců i po jejich propuštění nebo deportaci.…

Kvůli Zemanovi a BIS se sejde senátní výbor, Ovčáček útočí na Fischera

10.12.2018 15:24 Výroky prezidenta Miloše Zemana o Bezpečnostní informační službě (BIS) se bude zabývat na uzavřeném…

Piráti zahájili primárky pro eurovolby, o post lídra není zrovna bitka

10.12.2018 12:58 Piráti začali hledat své kandidáty do Evropského parlamentu v primárních volbách. Budou je…

Schwarzenberg se naváží do Babiše: Takto mu to spočítal kvůli miliardovým…

10.12.2018 12:10 Jeden ze zakladatelů TOP 09 a současně i čestný předseda této strany Karel Schwarzenberg se tvrdě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama