Peake: Reformu policie si nepředstavuju jako zemětřesení

Brno - O korupci, reformách či o vyloučených lokalitách hovořili v pátek místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV) s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD) a šéfem jihomoravské policie Tomášem Kuželem. Reformu policie si nepředstavuju jako zemětřesení, řekla Mediafaxu Peake.

Přidejte svůj názor

"Jednali jsme o mnohých tématech od korupce přes reformy policie, státního zastupitelství až po problematiku vyloučených lokalit. Hejtmana i policejního ředitele jsem ujistila, že reformu policie si nepředstavuju jako zemětřesení, ale naopak jako stabilizaci celého systému," uvedla Peake.

Podle ní všechny orgány, které mají co dočinění s vyšetřováním korupce, trestné činnosti, ale také s ochranou bezpečnosti zajišťují pro všechny občany stabilizaci a jistotu. "Proto my politici musíme zajistit stabilizaci a jistotu těmto orgánům," řekla

"Jako při návštěvách jiných krajů jsme si uvědomili, že problematika vyloučených lokalit se netýká pouze Šluknovska, ale na prevenci a přípravu proti některým excesům musíme myslet neustále," konstatovala Peake.

Jak dodala, ráda by se z protikorupčního hlediska zasloužila o vznik jednotlivých odborných pracovišť jak u státního zastupitelství, tak u policie. "V současnosti však čekám, až mě ministr vnitra seznámí se svými představami o reformě justice," doplnila místopředsedkyně vlády.

Ta během návštěvy Brna také diskutovala se studenty Vyšší policejní školy Ministerstva vnitra v Brně, jednala také s Grémiem Jihomoravského kraje a setkala se s reprezentanty justice.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nebude žádat o dotace pro Agrofert. Kampaň europarlamentu, opakuje…

13.12.2018 11:56 Ministerstvo financí nebude zasílat Evropské komisi k proplacení žádosti o platby spojené s…

Pozastavení dotací se týká jen Agrofertu, ujišťuje Dostálová. V opozici to…

13.12.2018 11:53 Aktualizováno Evropské dotace byly do vyjasnění problému okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Česko bez dotací? Vláda bude v pondělí řešit Agrofert, EU pošle auditory

13.12.2018 11:52 Aktualizováno Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o situaci kolem pozastavení evropských…

Sněmovna se pře kvůli církevním restitucím, pravicová opozice napadla KSČM

13.12.2018 11:14 Sněmovna navzdory kritice pravicové opozice schválila hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM program zvláštní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama