Grebeníček vládě: špiclujete nás! Nečas: Zrušit jsme vás měli už dávno!

Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) odpověděl na písemnou interpelaci od poslance Miroslava Grebeníčka (KSČM), zda vláda sleduje jeho stranu. Vláda svévolně žádnou politickou stranu nesleduje, ale zrušit komunistickou stranu jsme měli hned po "sametové revoluci", uvedl v odpovědi premiér.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

371

"Ministr Alexandr Vondra vyjádřil svůj osobní názor, se kterým se ztotožňuji, že ke zrušení přistupujeme pozdě, že zrušení se mělo udělat již na začátku 90. let," uvedl Nečas, který popírá, že by ministr obrany Vondra (ODS) tlačil skrze média na ministerstvo vnitra, aby sledovalo komunisty.
 
Podle premiéra ministerstvo vnitra žádnou politickou stranu nesleduje.
 
Grebeníček podle svého dotazu v poslední době zaznamenal informace, že ministerstvo vnitra a některé zpravodajské složky jsou "úkolovány ke špiclování nebo mají podněcovat, organizovat a provádět sledování KSČM".

Premiér vidí jako jedinou možnost ke zrušení KSČM odvolat se na zákon o protiprávnosti komunistického režimu, který byl schválený začátkem 90. let minulého století, a předložit návrh na pozastavení činnosti strany Nejvyššímu správnímu soudu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama