Zelení: Pražská koalice nechá raději lidi umrznout, než aby ztratila voliče

Praha - Strana zelených kritizuje pražskou magistrátní koalici ODS a TOP 09, protože nechce postavit nafukovací halu pro bezdomovce. Magistrát měl vybrat pouze místo, kde by mohla být, dárce haly by zaplatil i provoz, řekl v neděli Petr Vilgus, zastupitel za Stranu zelených na Praze 8.

Přidejte svůj názor

371

"Politici včetně těch z Prahy 8 bohužel udělali maximum pro to, aby se postavení haly nezdařilo. I letos budeme v novinách číst oznámení o umrzlých lidech v ulicích města," uvedl Vilgus, podle kterého majitel firmy Jablotron a dárce nafukovací haly Dalibor Dědek slíbil platit i její provoz.

Nafukovací hala, kam by se vešlo až 120 lidí bez domova, měla být v provozu tehdy, když by mráz ohrožoval osoby bez přístřeší na životě.

"Kdyby nešlo o lidské životy, bylo by úsměvné, s jakým údivem pražští politici vždy na přelomu roku objeví problém mrznoucích bezdomovců. Hala darovaná a financovaná soukromníkem nebyla ideální ani definitivní řešení," připouští zastupitel, podle kterého šlo o pokus, jak ihned pomoci potřebným.

Náměstek pražského primátora Ivan Kabický (ODS) plánuje představit dlouhodobou koncepci města k problémům bezdomovectví do června. Chce také spolupracovat s kláštery, které by mohly bezdomovcům přístřeší poskytnout.

Témata: Praha | Bezdomovci
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama