Profesor Haňka: Věcný návrh zákona o finanční podpoře studentů je špatný

Praha - Jeden z hlavních odborníků, na které se odkazuje ministr školství Josef Dobeš (VV), předseda Rady pro reformu vysokých škol Rudolf Haňka, si myslí, že věcný návrh zákona, který by měl finančně pomoci studentům, je špatný. Haňka to řekl v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Přidejte svůj názor

371

"Věcný záměr zákona o finanční pomoci potřebuje podstatně předělat," uvedl Haňka. Verze, kterou chce ministr školství předložit na vládu, je jiná, než kterou Rada pro reformu vysokých škol zkoumala. "Máme připomínky," dodal předseda.

Navíc se s radou ministerstvo o návrhu zákona podle něj nikdo prakticky nebavilo, ač je to jeho poradní orgán. "Výhrady studentů jsou na místě," myslí si profesor.

Druhý věcný návrh zákona, který chce Dobeš předložit i přes nevoli akademické obce před premiéra Petra Nečase (ODS), nehodnotí záporně. Jenom podle něj měly být diskuze o vysokoškolském zákonu dříve.

Podle profesora práva na velšské univerzitě v Cardiffu Jiřího Přibáně měl ministr školství už dávno odstoupit. Dobeš podle něj více poslouchá finanční lobby, než hlasy akademiků.

Předseda České konference rektorů a rektor Univezity Karlovy Václav Hampl nesouhlasí ani s jedním ze zákonů. "Zatím nebylo předloženo nic, s čím by se souhlasit dalo," vysvětlil.

Sám Hampl by měl jednat i s předsedou vlády Nečasem, termín podle něj ještě není stanovený.

Témata: školné | Dobeš, Josef
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama