Dobeš měl v autě štěnice: Řidiče mu dělal Bártův známý

Praha - Specialisté objevili loni na podzim při opravě služebního vozu ministra dopravy Pavla Dobeše několik odposlouchávacích zařízení, které snímaly dění uvnitř. Informaci potvrdily zdroje z ministerstva dopravy i policie, píše pondělní Mladá fronta Dnes.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

Vůz byl kontrolován v době, kdy Dobešovi dělal osobního řidiče Tomáš Jánský, spolupracovník faktického šéfa VV Víta Bárty a jeho někdejší bezpečnostní agentury ABL. Se skrytými nahrávkami má Jánský své zkušenosti. V době, kdy vozil ministra dopravy, nahrál Bártova rivala - poslance Jaroslava Škárku.
 
"Vím jen, že měření elektroinstalace u mého vozu nedopadlo dobře. Pan Jánský už u mě nepracuje a já jsem v tuto chvíli přesvědčený o tom, že auta jsou v pořádku," řekl MF DNES ministr Dobeš. S Jánským se prý rozešel pro nedostatek důvěry. Nález štěnice však Dobeš přímo nepotvrdil. Podle jeho slov nedostal na stůl žádnou zprávu, že by v jeho autě byly odposlechy. Dobešova opatrnost je pochopitelná. Podezření by okamžitě padlo mimo jiné na Věci veřejné. Právě v této straně ovládané Bártou a propojené s detektivní agenturou ABL - je totiž sledování a tajné nahrávání na denním pořádku.
 
"Je spousta složek, které by mohly mít zájem zjistit, co si povídá a čte ministr ve svém voze," odmítá Dobeš ukázat na svoji stranu. Podle expertů bývá popsaná závada na elektroinstalaci (přetrvávající odběr elektrického proudu z autobaterie při odpojení veškeré elektroniky) průvodním jevem štěnice či lokalizátoru pohybu.
 
Vypátrat toho, kdo nainstaloval do auta štěnice, nebude snadné. Dobeš ani nikdo jiný z ministerstva nepovolal při zjištění závady policii. Ta informaci získala teprve nedávno při operativní činnosti na jiném případu. Jánský označil informaci o nalezeném odposlechu za "ptákovinu" a více se odmítl bavit.

Témata: Dobeš, Pavel
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama