Svoboda se dnes utká o křeslo šéfa pražské ODS s Janečkem

Praha - Pražský primátor Bohuslav Svoboda se pravděpodobně v pondělí stane předsedou ODS v metropoli, z 15 oblastí získal 12 nominací. Jediným protikandidátem primátora je bývalý radní Jiří Janeček, který získal podporu své Prahy 11.

Přidejte svůj názor

Bohuslav Svoboda (Primátor Prahy)

"Regionální sněm ODS Praha bude po celou dobu plně otevřený médiím. Rádi bychom tímto krokem prezentovali plnou otevřenost politiky pražské ODS vůči médiím a veřejnosti. Rozhodl jsem se následovat příklad, který nám dala celorepubliková ODS, kdy v posledních letech všechny naše kongresy byly zástupcům médií plně přístupné. Současně věřím, že tato otevřenost zamezí veškerým možným dezinterpretacím průběhu a výsledku tohoto sněmu," řekl končící předseda pražské ODS Boris Šťastný. Ten již znovu kandidovat nebude.

Primátor Svoboda doposud zastával funkci 1. místopředsedy. Oblasti na tento post většinou nominovali náměstka financí Zdeňka Zajíčka. Současnými místopředsedy jsou Pavel Klega, Rudolf Blažek, ministr Tomáš Chalupa, Josef Nosek. Oblasti nominovaly kromě Noska a Chalupy i místostarostu Prahy 8 Ondřeje Grose a Prahy 9 Tomáše Portlíka, radního Prahy 3 Ondřeje Pechu nebo poslankyni Janu Černochovou.

Svoboda by si podle informací delegátů z jednotlivých oblastí přál do svého týmu nejen Zajíčka, ale také starostu Horálka, místostarostu Portlíka a radního Pechu nebo svého dosavadního náměstka primátora Noska.
Předseda Šťastný upozornil současně na fakt, že volba předsedy bude tajná.

Z funkce předsedy pražské ODS její šéf Boris Šťastný odstoupil po pádu koalice ODS a ČSSD na magistrátu na konci loňského roku. Novou koalici ODS a TOP 09 domluvil se zástupci TOP 09 sám primátor Svoboda. Z funkce předsedy pražské organizace odstoupil ve stejný den jako Šťastný šéf pražské ČSSD Petr Hulinský.

Volební regionální sněm pražské ODS se uskuteční od 18 hodin v pražském Top Hotelu v Praze 4.

Témata: Svoboda, Bohuslav | ODS
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama