Dobeš: Žádnou štěnici jsem v autě neměl! Bývalý řidič Jánský: Ptákovina!

Praha - Jako nepravdivé označil v pondělí ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) informace Mladé fronty Dnes, podle kterých měl mít ve svém služebním audi odposlouchávací zařízení. Podle ministra opakovaná servisní ani následná bezpečnostní prohlídka jeho vozu žádný odposlech nepotvrdila.

Přidejte svůj názor

Pavel Dobeš

"Jak už jsem uvedl, nedostal jsem žádnou zprávu o tom, že by mé auto obsahovalo odposlech. Z logiky věci tak vyplývá, že jsem v této věci nemohl konat další kroky," sdělil Mediafaxu ministr dopravy Pavel Dobeš (VV).

Podle rezortu dopravy ministrův služební vůz Audi A8 v minulém roce prošel servisní prohlídkou kvůli hlášení vnitřního systému, který oznamoval závadu na elektroinstalaci. Opakovaná servisní a následná bezpečnostní prohlídka vozu žádné odposlouchávací zařízení nepotvrdila.

Pondělní Mladá fronta Dnes uvedla, že specialisté objevili několik odposlouchávacích zařízení, která snímala dění uvnitř vozu, loni na podzim. List se odkázal na zdroje z ministerstva dopravy i z policie.

Vůz prošel kontrolou v době, kdy dělal Dobešovi osobního řidiče Tomáš Jánský, který v minulosti spolupracoval v bezpečnostní agentuře ABL s lídrem VV Vítem Bártou. Se skrytými nahrávkami má své zkušenosti, nahrál Bártova rivala, poslance Jaroslava Škárku (nestr.).

Ministr Dobeš uvedl, že Jánský pro něj už nepracuje a že se s ním rozešel pro nedostatek důvěry. Jánský označil informaci o nalezeném odposlechu za "ptákovinu".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odvolání Miloše Zemana? Vždyť má pravdu, rvou se za prezidenta známé tváře

10.12.2018 22:09 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman o sobě opět dal vědět. V rozhovoru pro ruskou televizi NTV znovu označil za…

Vstup Srbska do EU? Babiš chce rychlejší tah na branku, v Praze jednal s…

10.12.2018 21:19 Aktualizováno Český premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že Evropská unie zvýší dynamiku přístupových rozhovorů se…

Zeman přijal vládu na adventní večeři v Lánech, chce založit nový zvyk

10.12.2018 19:30 Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech uspořádal pro premiéra Andreje Babiše a ministry…

ODS povede do evropských voleb Zahradil, zdůrazňuje představu…

10.12.2018 19:27 Vedení ODS dnes potvrdilo europoslance Jana Zahradila jako lídra pro evropské volby. V květnu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama