ASO vyzývá Drábka: Místa cizinců dejte nezaměstnaným Čechům! Nemuseli by na CzechPointy

Praha - Občané ze zahraničí podle Asociace samostatných odborů (ASO) zabírají pracovní místa českým občanům. Vyzveme ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09), aby na půl roku zakázal zaměstnávání občanů z třetích zemí, řekl v pondělí Mediafaxu Bohumír Dufek, předseda ASO.

Přidejte svůj názor

Jaromír Drábek

"Chceme vyzvat pana ministra Drábka, aby po určité období, nejlépe půl roku, zabránil zaměstnávání cizinců," uvedl Dufek po jednání odborářského předsednictva. Každá vláda by podle něj měla řešit především problémy vlastních občanů.

Cizinci, kteří jsou zaměstnáváni například ve stavebnictví, podle předsedy zabírají pracovní místa českým občanům. "Všichni ti, co jsou ničení nástupem na CzechPointy, by měli mít možnost nastoupit na místa zahraničních dělníků," dodal Dufek.

Nezaměstnanost v prosinci 2011 dosahovala v České republice 8,6 procenta.

Předsednictvo jednalo také o škrtech, které kvůli nižšímu růstu ekonomiky připravuje ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

ASO prozatím nechce změny komentovat, počká si na údaje, které ministr předloží na jednání tripartity v poslední čtvrtině února. "Tam by se měly projednávat změny rozpočtu a daňových zákonů," zdůraznil Dufek s tím, že zatím neví, co je "kladná nula", o které mluvil Kalousek v neděli.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama