Svoboda se stal šéfem pražské ODS

Praha - První muž metropole Bohuslav Svoboda se v pondělí večer stal předsedou pražské ODS. O post se utkal s jediným protikandidátem Jiřím Janečkem, který získal podporu pouze své Prahy 11.

Přidejte svůj názor

Bohuslav Svoboda, nový šéf pražské ODS

Svoboda potřebný počet hlasů získal v prvním kole volby, hlasovalo pro něj 68 z 95 delegátů, kteří si vyzvedli hlasovací lístky.

Čtveřice hlasujících odevzdala neplatné lístky, 13 lidí pak nehlasovalo pro nikoho, 10 lidí pak chtělo v čele Janečka.
 
Volba nového předsedy musela přijít poté, co z funkce šéfa pražské ODS její šéf Boris Šťastný odstoupil po pádu koalice ODS a ČSSD na magistrátu na konci loňského roku. Novou koalici ODS a TOP 09 domluvil se zástupci TOP 09 sám primátor Svoboda. Z funkce předsedy pražské organizace odstoupil ve stejný den jako Šťastný šéf pražské ČSSD Petr Hulinský.

"Gratuluji Bohuslavu Svobodovi ke zvolení do funkce předsedy pražské ODS a současně děkuji všem, kteří mi dali ve volbě na předsedu pražské ODS své hlasy. Nelituji, že jsem neuspěl. Snažil jsem se transparentně usilovat o funkci předsedy bez zákulisních dohod a podpory zákulisních hráčů. Chtěl jsem svojí kandidaturou dokázat, že ODS v Praze je stále živoucí organismus, ve kterém se nedělá pouze zákulisní politika. Doufám, že jsem alespoň rozpoutal diskusi a přesvědčil řadu členů ODS, že si nemusí nechat nic diktovat ani od hráčů v zákulisí.
Chtěl jsem ODS v Praze navrátit sebedůvěru, standardní způsoby jednání a řešení problémů. Doufám, že se ODS vrátí k nepopulistickému a realistickému programu. Doufám, že se ODS vrátí hrdost a přestane se chovat jako béčko TOP 09. Přeji novému vedení ODS, aby ve všech těchto bodech uspělo. V takovém případě bude mít moji plnou podporu," vzkazuje novému šéfovi ODS Jiří Janeček.

Témata: ODS | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Mísení ras je pr*ser? Třeba když se Moravané smíchají s Japonci, vzkazují…

16.12.2018 20:13 Aktualizováno Tomio Okamura si dnes na svém facebookovém profilu postěžoval na text v jedné přírodopisné učebnici…

Poslanci a senátoři, zastavte Zemana! Téměř 5000 lidí požaduje obvinění…

16.12.2018 16:40 Pondělní výzva poslancům a senátorům Parlamentu ČR, jejíž autoři viní prezidenta z velezrady, má už…

Likvidační sankce kvůli e-receptu? Nic takového, ujišťuje Vojtěch lékaře

16.12.2018 14:52 Lékaři se nemusejí obávat, že by za nevydání elektronického receptu po Novém roce mohli dostat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama