Schwarzenberg míří na bezpečnostní konferenci do Izraele

Praha - Šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg (TOP 09) míří v úterý na pracovní návštěvu Izraele, kde se zúčastní 12. výroční konference o národní bezpečnosti státu Izrael, v plánu má i schůzku s tamním prezidentem Šimonem Peresem. Agentuře Mediafax to sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář.

Přidejte svůj názor

Karel Schwarzenberg (Ministr zahraničí)

Mezinárodní konferenci pořádá interdisciplinární centrum v Herzlii. Ministr Schwarzenberg vystoupí se svým příspěvkem v rámci bloku nazvaného Izrael a Západ; panel ministrů zahraničí.

"Konference se tradičně účastní politici a osobnosti z akademické i ekonomické sféry z Izraele, Evropské unie i USA," uvedl Kolář. Jedním z řečníků bude i prezident Izraele Šimon Peres nebo řecký předseda vlády Jorgos Papandreu.

V rámci svého pobytu v Izraeli, kde bude do pátku, se šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg bilaterálně setká i s prezidentem Šimonem Peresem, se svým protějškem Avigdorem Libermanem a předsedou parlamentu Reubenem Rivlinem.

"Zúčastní se také zvláštního zasedání izraelského parlamentu, věnovaného památce bývalého prezidenta Václava Havla, a slavnostně otevře nadační fond Masaryk Distinguished Chair v herzlijském interdisciplinárním centru," dodal Kolář.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama