Paroubek: Smlouva ACTA povede k šikaně slušných lidí

Praha - Obchodní dohoda proti padělatelství ACTA může vést k šikaně slušných obyvatel, soudí předseda Národních socialistů - levice 21. století (NS-LEV 21) Jiří Paroubek. Zavádění kontroly paměťových médií na hranicích pokládá za útok na osobní svobodu lidí.

Přidejte svůj názor

371

Národní socialisté chtějí téma českého podpisu dohody prosadit do programu nynější schůze sněmovny, řekl dnes novinářům Paroubek. Česko podle něho podepsalo dohodu "pokoutně" bez předchozího upozornění. 

"Nemyslím si, že by podobná opatření vedla k potírání porušování autorských práv, tedy pirátství komerčního rozsahu," uvedl k dohodě šéf NS-LEV 21. Podivil se nad tím, že k regulaci internetu přistoupila pravicová vláda. 

Smlouva budí odpor hlavně v internetové komunitě. Schválení smlouvy zřejmě nebude v parlamentu jednoduché. Zástupci vládních stran i opoziční ČSSD mají k ustanovením dohody výhrady a někteří se staví proti ratifikaci. 

Dohodu musí schválit sněmovna i Senát a podle informací ministerstva průmyslu a obchodu ji musí podepsat také prezident. Bouřlivé jednání ve výborech a na plénu bude o smlouvě zřejmě i v Evropském parlamentu.

Tiskové konference NS-LEV 21 se účastnil i nezařazený poslanec Jaroslav Škárka, jenž s Paroubkovou stranou "neformálně" spolupracuje. Bližší sepětí s NS-LEV 21 by bylo podle Škárky možné až po soudu, který se bude zabývat úplatkářskou aférou ve VV. Obžalováni jsou Škárka a předseda poslanců VV Vít Bárta. 

Škárka před novináři kritizoval svého bývalého stranického kolegu, ministra školství Josefa Dobeše (VV) kvůli problémům s evropskými fondy a kvůli kontroverzní vysokoškolské reformě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama