Naštvaná Bobošíková vyzývá: "Vzepřeme se Schwarzenbergům!"

Praha - Suverenita spolu se svou šéfkou Janou Bobošíkovou se v úterý opřela do postoje ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) ke smlouvě o fiskální odpovědnosti. Ten považuje odmítavý český postoj k rozpočtovému paktu za smutný.

Přidejte svůj názor

Jana Bobošíková

Bobošíková v prohlášení uvedla, že smlouva popírá ideály svobody. "Vzepřeme se Schwarzenbergům!," vyzývá předsedkyně Suverenity.

Podle Bobošíkové je fiskální pakt po Lisabonské smlouvě a placení evropských dluhů dalším krokem posilování nadvlády Bruselu nad Prahou.

"Podporovat ho mohou pouze ti, kteří nevěří našemu národu a pochybují o naší schopnosti vládnout si sami," komentuje postoj ministra zahraničí Bobošíková.

Suverenita Blok Jany Bobošíkové je toho názoru, že pokud by se Česko 22 let po sametové revoluci mělo stát apendixem Bruselu a nemají-li v budoucnosti občané suverénního státu mít ani možnost ovlivňovat, jak bude jejich vlastní stát hospodařit s jejich daněmi, pak tím současná Evropská unie zcela popírá lidská práva, ale i základní ideály svobody a demokracie, na nichž vznikla.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama