Úřady práce kolabují! ČSSD požaduje mimořádnou schůzi sněmovny

Praha - Kvůli problémům s vyplácením sociálních dávek na úřadech práce žádají sociální demokraté svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny, oznámil ve středu šéf strany Bohuslav Sobotka. Systém, který nastavil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09), nefunguje a způsobuje problémy.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

"Chceme svolat mimořádnou schůzi sněmovny k situaci na úřadech práce. Aby také pan ministr Drábek vyvrátil vážná podezření z klientelismu," uvedl Sobotka. Dodal, že k problémům na úřadech práce se poslanci za ČSSD vrátí i ve čtvrtek při interpelacích na ministry.

Žádost o svolání mimořádné schůze předloží ČSSD předsedkyni sněmovny Miroslavě Němcové (ODS) ve středu. Sociální demokraté očekávají, že ji svolá do deseti dnů. "Chceme obrátit pozornost celé sněmovny k tomu, co se na úřadech práce děje," řekl Sobotka.

Ministr Drábek by měl prý také na schůzi vyvrátit vážná podezření z klientelismu a střetu zájmů, která se objevila v reakcích zaměstnanců, když ministerstvo pořizovalo nový software a nové aplikace pro výplatu dávek.

"Tady se objevují podezření, vážné spekulace o tom, že okolí ministra – snad jeho náměstek Šiška a někteří další lidé – mohou být propojeni s firmami, které zajišťují tyto aplikace ať už k dodavatelům nebo subdodavatelům. Firma, ve které figuroval i osobně ministr Drábek, se začala pohybovat ve strukturách, které mají velmi blízko k firmám, které poskytují služby a servis pro ministerstvo práce a sociálních věcí," poznamenal Sobotka.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama