Sněmovna svolala mimořádnou schůzi na 9. února. Program? Chaos na ÚP

Praha - Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) svolala na čtvrtek 9. února již druhou mimořádnou schůzi dolní komory. Ta se má týkat informace ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) ke kolapsu činnosti Úřadu práce České republiky, informuje web sněmovny.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Na programu v pořadí 35. schůze sněmovny, která začne příští čtvrtek deset minut po skončení schůze 34., je jediný bod: Informace ministra práce a sociálních věcí ke kolapsu činnosti Úřadu práce České republiky.

O svolání mimořádné schůze k tomuto tématu požádali sociální demokraté, kteří svůj záměr avizovali již ve středu.

"Chceme svolat mimořádnou schůzi sněmovny k situaci na úřadech práce. Aby také pan ministr Drábek vyvrátil vážná podezření z klientelismu," uvedl ve středu šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Problémy s vyplácením sociálních dávek na úřadech práce nelze podle sociální demokracie přehlížet, protože ztěžují život tisícům lidí. "Systém, který nastavil ministr Drábek, nefunguje a způsobuje problémy," doplnil Sobotka.

Poslanci už mají 9. února na programu jednu mimořádnou schůzi. Od 9.00 je má předseda vlády Petr Nečas (ODS) informovat o kritické situaci při čerpání prostředků z fondů Evropské unie.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama