NS-LEV 21: Drábkova příloha v novinách lže! Kolik to stojí daňové poplatníky?

Praha - Pro ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) jsou virtuální realitou problémy s výplatou sociálních dávek, pro nás je zase virtuální jejich bezchybné fungování, tvrdí národní socialisté. Novináře o tom ve čtvrtek informovala místopředsedkyně strany Tereza Holišíková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Za další virtuální realitu NS-LEV 21 označuje Drábkovu komerční přílohu do novin, kterou ministerstvo práce vkládalo počátkem letošního roku do denního tisku.

"Pokud se do tohoto materiálu podíváme, můžeme spatřit materiál, který zřejmě pochází ze země úsměvů, neboť zde nad faktickými informacemi převažují ilustrace spokojených občanů. Obávám se, že realita je poněkud odlišná. Je zajímavé, že například kolabujícímu systému výplaty sociálních dávek je věnována pouze jedna strana, a to až na samém konci tohoto materiálu," uvedla Holišíková.

Dodala, že by ji zajímalo, kolik tato přehlídka úsměvů stála daňové poplatníky peněz.

"Ministr Drábek na své včerejší tiskové konferenci de facto uznal, že kritizovaný systém výplaty sociálních dávek má chyby. Zároveň však sdělil, že sice hodlá nést zodpovědnost, ale nehodlá rezignovat. Zajímalo by mě proto, jaká je ministrova představa o vyvození vlastní odpovědnosti," uzavřela místopředsedkyně NS-LEV 21.

Vyplácení sociálních dávek přešlo od 1. ledna do agendy úřadů práce a zároveň s touto změnou přišel i nový informatický systém pro jeho vyplácení. Hned od počátku se ale objevovaly stížnosti, že tento systém příliš nefunguje a výplaty mají zpoždění.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama