Drábek na paškále! Sněmovna si ho podala: Vlk se nažral a koza zůstala celá

Praha - Ministři měli ve čtvrtek odpovídat celkem na 77 interpelací, velká část poslanců se přitom s otázkami obracela na ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09). Zákonodárci žádali vysvětlení lednového dění na úřadech práce.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Opoziční poslanci si Drábka k pultu předvolali několikrát, chtěli záruky, že se nebude podobná situace opakovat i v únoru, a volali po vyvození osobní zodpovědnosti v čele ministerstva.

"Pan ministr odvolal ředitele odboru informatiky a výkonnou ředitelku úřadu práce. Podle všeho jde o snahu zamést celou záležitost pod koberec, říci, že viníci byli potrestáni, aniž by se to dotklo skutečných viníků," řekl ve sněmovně předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc. Vyzval ministra, aby se situace na úřadu práce personálně projevila i na vyšších pozicích, tedy v čele rezortu.

Drábek na interpelace odpovídal stejnými argumenty, které od středy ventiluje i do médií. Připomněl tedy, že všechny dávky byly včas vyplacené a že systém je nastavený správně, viníci jsou podle něj trestáni za jednoznačná pochybení. Drábek také znovu uvedl, že zátěž kladená na úředníky v lednu byla mimořádná a v dalších měsících se už opakovat nebude.

"Ještě jednou chci zopakovat, že si velmi vážím všech, kteří prokázali nasazení a přispěli k tomu, aby byly dávky vyplaceny," poděkoval zaměstnancům úřadů práce Drábek.

Z původního plánu interpelací, kdy se přihlásilo 77 poslanců, nakonec do šesté hodiny večer stihli ministři odpovědět jen na 15 otázek. Kromě Drábka se za řečnickým pultem objevil také ministr vnitra Jan Kubice (nez.) nebo ministr školství Josef Dobeš (VV).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama