Klaus si nechal operovat šedý zákal

Praha - Prezident Václav Klaus si tento týden nechal na specializované klinice ve Zlíně operovat šedý oční zákal. V sobotu to uvedl server Lidovky.cz s odvoláním na své zdroje, Hrad ani zlínské pracoviště informaci nepotvrdily.

Přidejte svůj názor

Prezident republiky Václav Klaus

Podle Lidovek Klaus využil pro operaci čas, kdy se na zámku v Lánech zotavuje z výronu v levém kotníku, který si přivodil v úterý večer při špatném došlápnutí na schodech. V pátek večer přitom už prezident v Lánech přijímal špičky ČSSD, se kterými jednal o aktuální politické situaci.

Operace šedého zákalu spočívá v odstranění zkalené čočky a jejím nahrazení čočkou novou. Vidění se po operaci stabilizuje během několika dní. Ročně lékaři v Česku provedou na 80 tisíc těchto operací.

Zlínská Klinika oční a estetické chirurgie patří podle serveru k nejlepším v zemi a disponuje nejmodernějšími přístroji. Všechny operace šedého zákalu provádí docent Zdeněk Smečka, který je kapacitou ve svém oboru. Jako první ve střední Evropě zavedl v roce 1991 laserové operace dioptrických vad.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama