Drábek kvůli problémům se sociálními dávkami rezignovat nehodlá

Praha - Demisi kvůli lednovým potížím s výplatou sociálních dávek, které souvisejí s přechodem na nový informační systém, ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) zatím podat nehodlá. Drábek to uvedl v nedělní debatě České televize.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)

"V tuto chvíli není situace určitě taková, aby mne přivedla opustit funkci ministra," prohlásil ministr práce a sociálních věcí.

Právě výzvou k odchodu Jaromíra Drábka z jeho úřadu by mohla skončit plánovaná čtvrteční mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, kterou svolala opozice. Uvedl to místopředseda ČSSD a Drábkův stínový protějšek Zdeněk Škromach. Zatím ale není jasné, jestli se poslanci vůbec dohodnou na schválení programu této schůze.

Drábek nicméně přiznal, že v prvních dvou týdnech byly některé dávky vyplaceny duplicitně. "Je to ale hluboko pod jedním promilem všech případů. Evidujeme desítky případů, které půjdou k tíži dodavatele systému," uvedl ministr a dodal: "Po lidech jejich vrácení vymáhat nebudeme. Pokud jde o dávky, které se periodicky opakují, tento člověk má jednoduše přeplaceno na další období."

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama