Z ŘSD vyváděla peníze důmyslně organizovaná síť firem

Praha - Policie prověřuje podezření, že z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyváděla peníze důmyslně organizovaná skupina lidí z řady firem a nešlo tedy "jen" o korupci, na níž se podíleli nejvyšší manažeři státního podniku. Informuje o tom v pondělním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

371

Existuje možnost, že peníze procházely důmyslně vytvořenou sítí firem - všechny samozřejmě s akciemi na majitele, u nichž není možné skutečného vlastníka zjistit. Do těchto firem tekly z ŘSD stamiliony.
 
Detektivy z protikorupční policie na závažné podezření přivedly dokumenty, které nalezli v domě někdejšího manažera podniku Michala Haly v pražských Kunraticích. Zabavili totiž interní dokumenty společností, které inkasovaly od Ředitelství silnic a dálnic stamiliony. Takové listiny konkrétních firem přitom obvykle vlastní jejich majitelé či správci, uvádí MF DNES..
 
Vyvádění stovek milionů z ŘSD tak mohlo mít mnohem závažnější pozadí, než se dosud myslelo. Hala a další obvinění sedí od konce loňského roku ve vazbě. Podle kriminalistů připravili stát o více než 260 milionů korun extrémně nevýhodnými pronájmy dálničních odpočívadel, píše MF DNES.

Témata: kauza: řsd
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Mísení ras je pr*ser? Třeba když se Moravané smíchají s Japonci, vzkazují…

16.12.2018 20:13 Aktualizováno Tomio Okamura si dnes na svém facebookovém profilu postěžoval na text v jedné přírodopisné učebnici…

Poslanci a senátoři, zastavte Zemana! Téměř 5000 lidí požaduje obvinění…

16.12.2018 16:40 Pondělní výzva poslancům a senátorům Parlamentu ČR, jejíž autoři viní prezidenta z velezrady, má už…

Likvidační sankce kvůli e-receptu? Nic takového, ujišťuje Vojtěch lékaře

16.12.2018 14:52 Lékaři se nemusejí obávat, že by za nevydání elektronického receptu po Novém roce mohli dostat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama