Hackeři z Anonymous jsou zloději, tvrdí naštvaný Stanjura z ODS

Praha - Za obyčejnou krádež označil útok českých hackerů ze skupiny Anonymous na osobní údaje občanských demokratů předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Strana nyní bude muset zlepšit bezpečnostní opatření svých stránek, řekl v pondělí agentuře Mediafax.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zbyněk Stanjura

"Já věřím, že osobní údaje ukradli. Ukazuje se, že jim nejde o svobodu internetu. Kdyby osobní údaje byly v papírové podobě, někdo se vloupal do kanceláře, vylomil dveře, skříň, tak by to vyšetřovala policie. Toto by mělo být posuzováno stejně," řekl Mediafaxu rozhořčený Stanjura. "Hodnotím to jako krádež," dodal.

Obává se, že útok bude mít pouze jediný dopad, všechny politické strany začnou zveřejňovat informace ještě méně. ODS nyní bude vymýšlet, jak své stránky lépe zabezpečit. "Stojí to ohromné peníze. Politická strana není subjekt, který oplývá penězi," podotkl a dodal: "Nejdříve musíme zjistit, co se vlastně stalo."

Také v oficiálním vyjádření největší vládní strana označila získání a zveřejnění některých osobních údajů členů ODS za krádež. Hlavní manažer občanských demokratů Jan Kočí uvedl, že krok skupiny hackerů je daleko za hranou svobodného využívání internetu.

"Anonymous tímto krokem potvrzují, že jim nejde o seriózní diskusi, ale o nátlakové aktivity za hranicí zákona. Prosazování politických stanovisek podobným atakem na občany, kteří se svobodně sdružují v politické straně, nelze v demokratické společnosti akceptovat," sdělil manažer ODS s tím, že strana nevylučuje právní kroky proti neznámým pachatelům.

Seznam s osobními údaji všech členů ODS i s adresami jejich bydlišť a emailovými adresami zaslali hackeři redakci Parlamentní listy.cz v neděli večer. "Vaše arogantní prohlášení, kterým se snažíte zakrýt vaši neschopnost zabezpečit si váš IT systém, nás motivovalo k dalšímu útoku. Jak chcete vést tuto zemi a zastupovat nás občany při správě věcí veřejných, když nejste schopni zvládnout tak elementární věc," uvádí Anonymous ve svém prohlášení, které poslali Parlamentním listům společně se seznamem.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Menšiny do plynu? Extajemník SPD odmítl obžalobu za výroky, naopak se prý…

13.12.2018 12:22 Bývalý tajemník SPD Jaroslav Staník dnes u Obvodního soudu pro Prahu 1 odmítl obžalobu, která ho…

Česko nebude žádat o dotace pro Agrofert. Kampaň europarlamentu, opakuje…

13.12.2018 11:56 Ministerstvo financí nebude zasílat Evropské komisi k proplacení žádosti o platby spojené s…

Pozastavení dotací se týká jen Agrofertu, ujišťuje Dostálová. V opozici to…

13.12.2018 11:53 Aktualizováno Evropské dotace byly do vyjasnění problému okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Česko bez dotací? Vláda bude v pondělí řešit Agrofert, EU pošle auditory

13.12.2018 11:52 Aktualizováno Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o situaci kolem pozastavení evropských…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama